Automašīnu ar elektrisko dzinēju ražotājs «Tesla» informējis investorus, ka otrajā ceturksnī kompānija strādājusi ar zaudējumiem, kas pārsniedz iepriekš analītiķu prognozētos.

Pēc paziņojuma strauji kritās ASV kompānijas akcijas cena. Analītiķi bija gaidījuši paziņojumu par zaudējumiem, tomēr tie pārsniedz prognozes.

«Tesla» zaudējumi aprīlī-jūnijā sasniedza 408 miljonus ASV dolāru (366 miljonus eiro), tostarp 117 miljoni ASV dolāru saistīti ar restrukturizāciju un citām izmaksām, lasāms kompānijas vēstulē akcionāriem.

Vienlaikus «Tesla», kuru vada pretrunīgi vērtētais tehnoloģiju uzņēmējs Īlons Masks, otrajā ceturksnī piegādāja rekorddaudz automobiļu - 95 356. Arī saražoto spēkratu skaits sasniedzis jaunu ceturkšņa rekordu - 87 048.

«Tesla» rekordus raksturoja kā «nozīmīgu pagrieziena punktu, jo tas parāda straujo progresu globālās loģistikas un piegāžu darbības pārvaldību, kad apjoms ir lielāks».

Piegāžu un saražoto spēkratu skaita kāpums lielā mērā saistāms ar «Model 3» panākumiem. Šis modelis ir pirmais, ko «Tesla» piedāvā masu tirgū, tādēļ tā cena ir pieejamāka. Ar to «Tesla» mēģina palielināt ieņēmumus, lai atmaksātu investoriem un ieguldītu jaunu elektromobiļu attīstībā.

Autoražotājs apliecināja, ka joprojām plāno līdz gada beigām sākt «Model 3» ražošanu Ķīnā, bet ASV Kalifornijas štata Fremontā nākamgad sāks ražot «Model Y», kas arī paredzēts masu tirgum un papildu komplektācijā būs pieejams kā automašīna ar septiņām sēdvietām.

«Tesla» arī norādīja, ka ir reāli sasniegt šim gadam noteikto mērķi - 360-400 tūkstoši piegādātu automobiļu.