Volkswagen rūpnīcas atsāks ražošanu

Auto
2020. gada 17. aprīlis 07:34

"Volkswagen" rūpnīcās pakāpeniski tiek atsākta automašīnu ražošana.

20. aprīlī darbu atsāks "Volkswagen" vieglo automašīnu rūpnīcas Cvikavā (Vācija) un Bratislavā (Slovākija), bet pārējās ražotnes Vācijā, Portugālē, Spānijā, Krievijā un ASV – nedēļā no 27. aprīļa.

No 27. aprīļa darbu ar samazinātu ražošanas jaudu atsāks arī "Volkswagen" komercautomobiļu ražotnes Hannoverē (Vācija), kā arī Poznaņā un Vžesņā (Polija).

Pēdējās trīs nedēļas "Volkswagen" ir gatavojies ražošanas atsākšanai. Papildus visaptverošai darbinieku veselības aizsardzības pasākumu izstrādei, uzņēmums ir uzsācis arī piegādes ķēžu atjaunošanu. "Volkswagen" rūpnīcas visā pasaulē atsāks ražošanu atbilstoši pašreizējai rezerves daļu pieejamībai, valdību prasībām, pārdošanas tirgu attīstībai un no tā izrietošajiem rūpnīcu darbības režīmiem. Neatkarīgi no šīm norisēm galvenā prioritāte būs stingra darbinieku veselības aizsardzības pasākumu ievērošana, akcentē autoražotājs.

""Volkswagen" tirdzniecības nodaļas darbojas pilnībā – ir automašīnas noliktavā, kā arī ir gaidāmas automašīnu piegādes Baltijā, un tiek pieņemti arī jauni pasūtījumi. Atsākot ražošanu nākamo divu nedēļu laikā, mēs strādāsim pie tā, lai mūsu klientu pasūtītās automašīnas tiktu piegādātas uz Latviju pēc iespējas ātrāk," norāda "Moller Baltic Import" izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde.

"Volkswagen" gan globālā, gan vietējā mērogā turpina sekot līdzi koronavīrusa pandēmijas izraisītās situācijas attīstībai. Turpmākā darbība lielā mērā tiks balstīta uz dialogu un procedūrām "Volkswagen" grupas ietvaros un ekspertu ieteikumiem, tostarp no Roberta Koha institūta (Robert Koch Institute).

"Volkswagen" ir rūpnīcas 14 valstīs, kurās tiek ražoti automobiļi klientiem vairāk nekā 150 tirgos. "Volkswagen" 2019. gadā pasaulē piegādāja 6,3 miljonus vieglo automašīnu, kas ir rekordliels apjoms un par 0,5% pārsniedz iepriekšējā gada rezultātu. Klientiem Latvijā "Volkswagen" pērn piegādāja 2 499 automašīnas, savukārt zīmola tirgus daļa veidoja 15,4%.