Daudz cilvēku rada daudz atkritumu, bet, sperot mazus soļus, ar pamudinājumu var panākt to samazinājumu

Kopš gada sākuma finanšu tehnoloģiju kompānijas Mintos darbinieku skaits pieaudzis vairāk nekā divtik, sasniedzot 150, un tas arvien turpina augt. Plānojot pārcelšanos uz jaunām telpām, bija iespēja iekārtot tās tā, kā pašiem patīk, tāpēc īpaša uzmanība pievērsta ne vien biroja izskatam un ergonomikai, bet arī cilvēkam un videi draudzīgām iniciatīvām bezatkritumu principu ievērošanā. 

«Tā kā veidojām jaunu biroju, mums bija iespēja visu darīt tā, kā paši gribējām. Izmantojām visas lietas, kas mums šķiet mūsdienīgas. Pie šāda cilvēku skaita mēs noteikti varam nodrošināt mazāku atkritumu daudzumu. Tam palīdz dažādas mazas lietas, piemēram, agrāk dzeramo ūdeni mums nodrošināja lielie Venden ūdens bunduļi, bet bijām pārliecināti, ka jābūt kādam alternatīvam risinājumam. Tagad izmantojam ūdens filtrēšanas aparātus un vairs nav jāizmanto pudeles,» stāsta Mārtiņš Šulte, savstarpējo aizdevumu platformas Mintos līdzdibinātājs un vadītājs. 

Kompānijas aprēķini liecina, ka gada griezumā ūdens filtrēšanas iekārtas ļautu ietaupīt aptuveni 45 tūkstošus plastmasas pudeļu. Savukārt tā vietā, lai izmantotu gaisa mitrinātājus un tērētu elektrību, kompānija sadarbojas ar jaunu uzņēmumu Ko tu elpo, kas birojā izveidojis zaļās sienas un telpaugus.

Mintos birojā 90% atkritumu tiek šķiroti. Tajā ir trīs atkritumu šķirošanas kastes: papīram un kartonam, plastmasai un alumīnijam, kā arī stiklam. «Šķirošana – tas taču ir supervienkārši: uzliekam četrus konteinerus, un viss. Man tas šķiet pašsaprotami. Visas lielās lietas veido sīkumi,» saka M. Šulte. Viņš uzsver, ka uzņēmums vēl tikai sper pirmos soļus savā ceļā uz bezatkritumu biroju, un pieļauj, ka, iespējams, 100% apmērā tas nemaz nav iespējams.

Biroja iekārtojumā pamatā izmantoti dabiski materiāli – koks, betons, metāls, stikls. Šī ir jaunā biroja pirmā kārta, ieplānota arī turpmāka paplašināšanās. Šobrīd viena daļa Mintos izvietota jaunajās 1100 m2 plašajās telpās, vēl daļa darbinieku strādā citā stāvā, kur ir 400 m2. «Būs vēl viens paplašinājums, kur būs vēl 1000 m2. Kopā būs vairāk nekā 2500 m2 ar aptuveni 250 darbavietām,» teic M. Šulte.


Visu rakstu lasiet 4. novembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.