Rīgas kopdarba telpu piedāvājumu papildina jauns koprades birojs "UP Office"

"UP Office" reizē darbosies arī kā platforma, kas saved kopā potenciālos biznesa partnerus un pieredzes bagātus ekspertus, tādējādi sekmējot katra jaunā uzņēmēja izaugsmi. "Koprades telpu iekārtojumam par pamatu ņemta gadsimtiem senā fen šui mācība, kas mērķtiecīgi tiks pielietota arī mūsu biedru personības iezīmju analizēšanā un sadarbības veicināšanā," norāda "UP Office" biroja vadītāja Agnese Žagata.

Koprades telpas koncepcijas pamatā ir ideja par dzīvas enerģijas radīšanu telpās, tādējādi nodrošinot vidi dinamiskam, radošam un iedvesmas pilnam darbam. "Vēlamies, lai ikviens, kurš šeit darbojas, realizē savu potenciālu un savas biznesa ieceres pēc iespējas efektīvāk un veiksmīgāk, tāpēc izmantojam dažādus zinātnes virzienus un metodes, kas palīdz vieglāk noteikt un atklāt cilvēka talantus un vēlamo darbības virzienu, lai gūtu panākumus un piepildījuma sajūtu," viņa teic.

"Ideja pielietot fen šui metodes ikdienas darbā radās, viesojoties Singapūrā un redzot to, cik ļoti šīs zināšanas tiek ņemtas vērā un kā tās strādā. Izrādās, ka arī pilsētu plānošana balstās uz fen šui principiem – ēku, strūklaku, panorāmas rata izvietojumam ir sava nozīme. Tāpat fen šui plaši pielieto daudzi veiksmīgi uzņēmumi, starptautiskas korporācijas un bankas. Arī Ķīnas valdībā attīstības plānošanā un biznesa veidošanā tiek nopietni pielietotas šīs zināšanas. Te arī top skaidrs, kā komunistiskas pārvaldes valsts var būt tik bagāta un veiksmīga. Atbilde ir vienkārša – ilgtermiņa plānošana kombinācijā ar dabas enerģiju izmantošana savā labā. Un tieši šie veiksmes stāsti iedvesmoja mūs veidot "UP Office" saskaņā ar fen šui," stāsta Andris Urbāns, "UP Office" dibinātājs.

Telpu dizainā ir izmantots gan zonējums, gan atšķirīgas sienas krāsu gammas, kā arī dabiskās enerģijas avoti telpaugu, ūdens, uguns, zemes, akmeņu un metāla elementu formās. A. Žagata stāsta, ka dažādās biroja zonās dominē noteiktas enerģijas, kas ir piemērotas konkrētām darbībām, un katrs, kurš darbosies šajās telpās, varēs noteikt sev vēlamo darba virzienu. "Papildus būs iespēja analizēt savus dzimšanas datus, lai piemeklētu piemērotākos komandas biedrus veiksmīgai sadarbībai. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta arī datumiem, kad uzsākt nozīmīgus projektus un spert citus svarīgus soļus," viņa norāda.

"Apzināmies, ka kopstrādes telpas Rīga ir diezgan daudz, taču mūsu redzējums ir šāds: cilvēki ne tikai strādā vienā telpā, bet tiešām rada kopā – notiek savstarpēja sadarbība un veidojas atbalstoša, motivējoša un pozitīva vide, kur gūt gan enerģiju, gan sabiedrotos savu ideju īstenošanai un mērķu sasniegšanai," saka A. Žagata. Vēl pirms radās ideja un vēlēšanās radīt savu kopdarba telpu, viņa un Andris Urbāns pastrādāja vairākās Rīgas kopstrādes telpās, bet viņiem radās sajūta, ka mājās, kur vasarā var sēdēt ārā, vai kafejnīcā, kur skan pozitīva fona mūzika, strādāt ir patīkamāk. A. Žagata norāda, ka apzinās, ka cilvēki ir dažādi, tāpēc arī paredz brīvas atmosfēras zonu ar neitrālu fona mūziku, kā arī telpas, kur var fokusēties darbam klusumā. "Nedefinējam sevi kā ierastu kopstrādes telpu, jo lielāku akcentu liekam uz sadarbības un izaugsmes veicināšanu. Lielāku konkurenci saskatām semināru organizēšanas jomā, jo, mūsuprāt, Rīga ir pārsātināta gan ar biznesa, gan personīgās izaugsmes pasākumiem un semināriem. Mums pašiem ir liela pieredze gan organizējot, gan apmeklējot pasākumus, tāpēc pievērsīsim īpaši lielu vērību, lai tie tiešām būtu vērtīgi, rosinātu reālas pārmaiņas un būtu balstīti vairāk uz praktisko darbību, nevis teoriju," viņa uzsver.

"Kopējā biroja telpu platība ir 250m2, no kuriem 100m2 ir lielā koprades telpa, kura ir sadalīta trīs dažādās zonās un tajā ir paredzētas aptuveni 30 individuālas darba vietas. Tā ir viegli transformējama, lai tajā var norisināties arī pasākumi, pulcējot lielāku apmeklētāju skaitu. "UP Office" piedāvājam iespēju telpu izmantot kā savu darba vietu gan tikai uz vienu dienu par 20 eiro vai var iegādāties darba vietu desmit dienām par 150 eiro. Savukārt mēneša abonements, kas paredz brīvu piekļuvi visu diennakti septiņas dienas nedēļā un mantu glabāšanas skapīti, maksā 180 eiro, bet ir VIP piedāvājums par 210 eiro sniedz iespēju rezervēt konkrētu darba vietu un par brīvu saņemt koučinga sesiju. Pirmā reize "UP Office" visiem ir par brīvu un pēc individuālas sarunas tiek izvērtēts piemērotākais sadarbības modelis," norāda A. Žagata.

Runājot par kopdarba telpu biznesu, A. Žagata norāda, ka pieprasījums pēc šādām telpām pieaug gan Latvijā, gan citur pasaulē. Aizvien vairāk profesionāļi izvēlas būt "frīlanceri", piemēram, tiek prognozēts, ka Amerikā tuvāko gadu laikā jau puse no darbaspēka darbosies kā ārštata darbinieki un tajā pašā laikā cilvēki izjūt tiekšanos pēc domubiedru grupas un piederības sajūtas. Piemēram, Dubaijā ir interesanta kopā strādāšanas koncepcija, kad konkrētās nedēļas dienās un laikos vairāku restorānu un kafejnīcu telpas tiek pozicionētas kā kopstrādes vietas. Tās kļūst par vietām, kur iespējams satikt līdzīgu domājošos, veidot sadarbību un rast atbalstu. Šo papildina grupas un sadarbību veicinošas platformas, piemēram, "Ladies Working Together", kur pulcējas uzņēmīgas sievietes, lai cita ar citu dalītos pieredzē, sadarbotos un atbalstītu.

"UP Office" dibinātājs un vīzijas īpašnieks ir uzņēmējs, krīzes vadītājs un biznesa konsultants Andris Urbāns, bet biroja vadītāja un dažādu sadarbības projektu īstenotāja ir Agnese Žagata, kura iepriekš ir strādājusi valsts sektorā, veicinot uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, taču tagad realizē pati savas biznesa projektu idejas, kā arī apgūst kouča profesiju, lai sniegtu atbalstu citiem, kuri arī vēlas īstenot savus sapņus.