"TietoEVRY" grupas uzņēmums "Tieto Latvia" saviem darbiniekiem jau desmit gadus nodrošina apmaksātas psihologa konsultācijas un tās izmantojuši aptuveni 10% darbinieku.

"Šajā ziņā esam viens no nedaudziem uzņēmumiem Latvijā. Liels ir gandarījums, ka arī citi uzņēmumi Latvijā sāk sekot šim piemēram, novērtējot darbinieku mentālās labjūtības un veselības lielo nozīmi," saka Valērija Vārna, SIA "Tieto Latvia" valdes priekšsēdētāja. Šogad pirmo reizi uzņēmuma darbiniekiem pieejamas arī apmaksātas psihiatra konsultācijas.

Viņa novērojusi, ka, cenšoties piesaistīt un noturēt labākos prātus un talantus, uzņēmumi visā pasaulē aizvien lielāku uzmanību pievērš darba videi un darbinieku labsajūtai. Bieži vien darbinieku mentālā veselība cieš, ja viņi pilnībā neizjūt kontroli pār savu darbu, viņiem nav skaidri organizācijas mērķi un darbinieki nejūt vadītāju atbalstu. Mūsdienās tam var arī pieskaitīt milzīgo informācijas aprites tempu un apjomu, kas pat ļoti atbalstošā darba vidē darbinieku var izsist no līdzsvara. 

"Nereti izdegšanas sindroms piemeklē tieši apzinīgākos un centīgākos darbiniekus, kuri cenšas izturēt slodzi, kamēr salūzt. Mēs mudinām darbiniekus vērsties pēc palīdzības brīžos, kad viņi piedzīvo emocionālu spriedzi, garastāvokļa traucējumus vai depresijas pazīmes. Ļoti nopietni pieejam tam, lai laikus novērstu darbinieku izdegšanu," norāda V. Vārna.

SIA "Tieto Latvia" 2018. gadā strādāja ar 40,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,1% vairāk nekā gadu iepriekš; peļņa pieauga 2,5 reizes, sasniedzot 5,5 miljonus eiro. "Apgrozījumu pozitīvi ietekmēja vadības lēmums par stratēģijas maiņu, paralēli valsts projektiem pastiprināti pievēršoties projektiem privātajā sektorā – enerģētikas, infrastruktūras, loģistikas un ražošanas nozarēs. Rezultātā gads noslēdzies ar vairākiem sekmīgi realizētiem projektiem Latvijā un ārpus tās. Viens no mūsu veiksmes stāstiem 2018. gadā ir Atvērtās bankas risinājuma attīstība, jo īpaši Eiropas Savienības otro maksājumu pakalpojumu direktīvas agregācijas pakalpojums. Šis risinājums palīdz finanšu nozares uzņēmumiem Eiropā nodrošināt atbilstību regulā noteiktajām prasībām, kā arī izmantot iespējas, ko sniedz atvērtās lietojumprogrammas saskarnes," iepriekš "Dienas Bizness" izdevumā "TOP500" izteicās V. Vārna.

Db.lv jau rakstīja, ka globāli apvienojušās informācijas tehnoloģiju kompānijas "Tieto" un "EVRY", kā rezultātā šogad darbu sācis uzņēmums "TietoEVRY. Šobrīd Latvijā darbojas SIA "Tieto Latvia" un SIA "EVRY Latvia".

Ar galveno biroju Somijā "TietoEVRY" darbinieku skaits visā pasaulē ir gandrīz 24 tūkstoši. Uzņēmums apkalpo tūkstošiem kompāniju un sabiedriskā sektora klientu vairāk nekā 90 valstīs. Uzņēmuma apgrozījums gadā ir aptuveni trīs miljardi eiro, un tā akcijas tiek kotētas "NASDAQ" Helsinkos un Stokholmā, kā arī "Oslo Børs".