Tā kā tradicionālā formātā svētki šobrīd nav iespējami, "Tet" grupas uzņēmumu darbinieki aizvadījuši jau otro virtuālo korporatīvo ballīti.

"Tā kā tradicionālā formā atzīmēt svētkus šobrīd nav iespējams, bija nepieciešams meklēt alternatīvas. Pieredze organizēt attālinātus darbinieku pasākumus, piemēram, darbinieku forumu, kur darbinieki visā Latvijā var pieslēgties Rīgā notiekošajam, jau bija, tādēļ tehniskajam risinājumam atlika radīt radošo ideju," biznesa portālam db.lv saka Ingrīda Rone, tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma "Tet" Cilvēku un vides dienesta direktore.

Katru no pasākumiem apmeklēja gandrīz puse "Tet" grupas uzņēmumu darbinieku, kas ir augsts iesaistes rādītājs. Viņa uzsver, ka tos nevar salīdzināt ar citiem darbinieku neformālajiem pasākumiem, kas līdz šim ierasti ir norisinājušies klātienē un nereti kopā ar otrajām pusēm vai, piemēram, sporta spēlēs kopā ar ģimenēm.

I. Rone teic, ka, tāpat kā klātienes pasākumiem, ļoti būtiska ir izstrādātā vakara programma, izcils internets un laba tehniskā kvalitāte video un enerģisks dīdžejs, kurš spēj aizrautīgi strādāt ar klāt neesošu publiku. Pieredze rādot, ka vēl nozīmīgāka ir darbinieku iesaiste, pārsteigumi, iespēja ieraudzīt un sadzirdēt citus kolēģus, kopīgi darboties. Tādēļ visiem darbiniekiem ir kopīgs čats, kur sarunāties un apspriest ekrānā notiekošo. 

"Tiešraidē iesaistām arī kolēģus no dažādām struktūrvienībām – mūsu kolēģis ir startējis ar īsu dīdžeja setu ballītē, darbiniekiem ir iespēja pieteikt savu dziesmu, komandas gatavojušas apsveikumus saviem mēneša jubilāriem, protams, katra pasākuma neatņemama daļa ir vadības sveicieni svētkos. Tāpat katrā pasākumā pieslēdzas vēl kādi viesi, piemēram, pārsteiguma muzikālais viesis vai bārmenis, kurš ar iepriekš izziņotām izejvielām iemāca radīt kādu gardu kokteili," teic I. Rone.

Viņa norāda, ka šāda veida iekšējie darbinieku pasākumi ir sava veida atbalsts vietējiem izklaides jomas pārstāvjiem. Vienlaikus "Tet" turpina veidot saturu "Shortcut" lietotnei, piemēram, komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrādi "Plezīrs", jaunu saturu bērniem "Mazo Ģēniju akadēmija", izstrādes procesā ir Latvijā zināmu mūziķu koncerti un stāsti.

"Tehniskie izaicinājumi šādiem pasākumiem ir visbūtiskākie, "Tet" vajadzībām šoreiz izmantojām tehnisko partneru risinājumu, kas ļauj droši tiešsaistē pieslēgties arī citiem pasākuma dalībniekiem un viesiem. Tas balstīts "YouTube" platformā – spēj nodrošināt tiešraidi, dalībnieku tiešsaistes saraksti un pietiekami lielu dalībnieku skaitu," saka I. Rone.

Kolēģi šos svētkus gaida, tiem gatavojas un izbauda kopā ar ģimenēm, pie dabas, kopā ar tuvāko komandu veidojot paralēli savus videozvanus utt. Fotogrāfijas no pasākumiem katrs sūta uz konkrētu telefona numuru, un tās tiek iekļautas tiešraidē, tādējādi daloties ar individuāli kopīgajiem brīžiem. I. Rone norāda, ka darbinieki atzinīgi novērtējuši aizvadītos pasākumus, un, noslēdzoties vienai ballītei, jau vaicā pēc nākamās.

"Ārkārtas situācijas laikā ļoti liela nozīme ir darba devēja komunikācijai ar darbiniekiem, jo īpaši tad, ja lielākā daļa darbinieku strādā no mājām kā tas ir "Tet" grupas uzņēmumos, kur šobrīd 95% no ikdienā birojā strādājošajiem darbiniekiem darbu turpina no savām mājām. Tādēļ papildu regulārai valsts un uzņēmuma aktualitāšu informācijai, praktiskiem ieteikumiem darbam no mājām un psiholoģiskajam atbalstam, "Tet" īsteno arī dažādas neformālās aktivitātes darbinieku saliedēšanas un kopības sajūtas uzturēšanai, piemēram, sportiskus individuālos un komandu izaicinājumus ar tiešsaistes aplikāciju palīdzību, zumbas un citas nodarbības kolēģu vadībā, kā arī kopīgas ballītes visiem darbiniekiem," stāsta I. Rone.