"Google" dibinātāji Lerijs Peidžs un Sergejs Brins paziņojuši, ka atkāpjas no galvenajām pozīcijām tiešsaistes giganta mātesuzņēmumā, ziņo BBC.

Viņi pametīs savus "Alphabet" vadītāja un prezidenta amatus, bet paliks valdē. "Google" vadītājs Sundars Pičai kļūs arī par "Alphabet" vadītāju. 

"Alphabet" tika izveidota 2015. gadā kā daļa no "Google" korporatīvās pārstrukturēšanas. Jāatgādina, ka L. Peidžs un S. Brins "Google" izveidoja 1998. gadā Kalifornijas garāžā.

Veidojot mātes uzņēmumu, tika paredzēts, ka tas padarīs tehnoloģiju giganta darbības "tīrākas un saprotamākas", tam paplašinoties no interneta meklēšanas uz citām jomām, piemēram, pašbraucošajām automašīnām.

L. Peidžs un S. Brins no "Google" pārgāja uz "Alphabet", sakot, ka koncentrēsies uz jaunu iniciatīvu uzsākšanu.

Taču tagad L. Peidžs un S. Brins, kuriem abiem ir 46 gadi, pavēstījuši, ka atkāpjas no ikdienas vadības. Viņi arī turpmāk aktīvi iesaistīsies kā valdes locekļi, akcionāri un līdzdibinātāji, bet šis esot īstais laiks vadības struktūras vienkāršošanai. 

"Mēs nekad neesam bijuši tādi, kas turas pie vadības pozīcijām, ja jūtam, ka ir labāks veids, kā vadīt uzņēmumu. "Alphabet" un "Google" vairs nav nepieciešami divi vadītāji un prezidents," pauž L. Peidžs un S. Brins. Esot pienācis laiks "uzņemties lepno vecāku lomu - piedāvājot padomus un mīlestību, bet atsakoties no ikdienas aprūpes". 

47 gadus vecais S. Pičai dzimis Indijā, kur studēja inženierzinātnes. Pirms pievienošanās "Google", kas notika 2004. gadā, viņš studējis Stenforda Universitātē un Pensilvānijas Universitātē.