Iepazīt IT pasaules meku no iekšpuses

Karjera
2019. gada 26. septembris 09:06

IT kompānijas Emergn vecākais programmētājs Dāvis Voiceščuks gadu strādāja Silīcija ielejā esošajā SAP birojā Paloalto 

Dāvis strādāja komandā, kas bija atbildīga par produktu SAP Screen Personas. Tas ir rīks, ar ko pielāgot un personalizēt sarežģītas biznesa programmatūras grafiskās lietotāja saskarnes un atvieglot dzīvi sistēmas galalietotājiem – tas, ko cilvēki redz, izmantojot SAP programmatūru savā datorā. «SAP izstrādā biznesa programmatūru, kas ir diezgan vispārīga. Ņemot vērā, ka tā paredzēta dažādiem gadījumiem, ne visiem klientiem ir vajadzīgs itin viss, līdz ar to daudz kas ir lieks, un rezultātā gala lietotājam ir sarežģīts ekrāns, kurā grūti orientēties. Tāpēc mūsu komanda strādāja pie rīka, ar ko šos sarežģītos ekrānus vienkāršot,» viņš stāsta. Viņš iesaistījās šajā komandā 2015. gadā, strādājot Emergn (tolaik – Exigen Services) Latvijas birojā, jo abiem uzņēmumiem ir cieša sadarbība. Kad radās iespēja diendienā strādāt kopā ar kolēģiem pāri okeānam, Dāvis izmantoja to. 

«Protams, darba vide nedaudz atšķīrās, bet strādāju reālu darbu, gandrīz to pašu, ko Rīgā,» saka Dāvis. Arī komanda bija tā pati, ar ko viņš cieši sadarbojās, esot Latvijā, tāpēc darba ikdiena bijusi līdzīga. Būtiskākā atšķirība bija iespēja atrasties tuvāk izstrādes plānošanai, piedalīties plānošanā un diskusijās. Rīgā vairāk sanāk strādāt ar SAP izvirzītā gala uzdevuma izpildi, bet tur bija iespēja iesaistīties visā no iekšienes. Gan plusi, gan mīnusi «Tā bija patiešām vērtīga pieredze! Man radās iespēja no iekšpuses paskatīties, kā strādā liels IT uzņēmums,» saka Dāvis. 

Vaicāts, vai negribējās palikt, viņš teic, ka, no vienas puses, bija tāda vēlme, bet, no otras, – tomēr ne. «Bija lietas, kas man tur patika, bet tāpat bija lietas, kas nepatika. Tas gan nav saistīts ar darbu. Man ļoti iepatikās, ka Paloalto ir lieliska vieta riteņbraukšanai – gan lai pārvietotos uz darbu, gan izbraucieniem brīvajā laikā. Bija jauki, ka varēju brīvdienās ar riteni aizbraukt kalnos vai līdz okeānam. Man radās iespēja apskatīt daudzas dažādas vietas, ko būtu grūti izdarīt parasta ceļojuma laikā, piemēram, apskatīt Jozemītu nacionālo parku bez cilvēku pūļiem,» stāsta Dāvis. 

Starp mīnusiem viņš nosauc satiksmi. Neskatoties uz to, ka tur ir daudz platāki ceļi nekā Latvijā, sastrēgumu ir daudz vairāk. Kolēģi bijuši patiesi izbrīnīti, uzzinot, ka viņam nav vadītāja apliecības, jo tur visur pierasts pārvietoties ar auto. 

Informācijas tehnoloģiju un jaunuzņēmumu vidē Paloalto ir sava veida pasaules centrs – tur atrodas visu labāk zināmo moderno tehnoloģiju kompāniju biroji, un daudzu uzņēmumu izcelsme ir tieši tur.


Visu rakstu lasiet 26. septembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!