No šā gada marta labdarības veikalu tīklu "Otrā Elpa" vadīs Liene Reine - Miteva, kuras uzdevums būs veicināt un izkopt ziedošanas un dalīšanās kultūru Latvijā, kā arī veidot sadarbību ar citiem uzņēmumiem, organizācijām un inciatīvām ar līdzīgiem mērķiem un vērtībām.

"Esmu pagodināta pievienoties uz vērtībām balstītā, stiprā komandā, kurā katrs no darbiniekiem apzinās savu lomu lielajā kopbildē. Komanda ir enerģiska un aizrautīga, mans uzdevums ir šo uzturēt šo garu, stiprinot uzņēmuma vērtības. Vēlos būt par paraugu citiem uzņēmējiem un vienlaicīgi būt gan būt labs darba devējs, nodrošināt pelnošu uzņēmumu un arī darīt labu, īstenojot savus sociālos mērķus ar pārliecību, ka var savienot biznesu ar pozitīvu pārmaiņu radīšanu un sociālo problēmu risināšanu. Aicinājums uzņemties labdarības veikalu tīkla vadību ir lieliska iespēja pierādīt sevi jaunā un aizraujošā amatā," atzīst L.Reine - Miteva. 

Iepriekš viņa strādājusi Eiropas Komisijā, finanšu institūcijā "Altum" un bijusi Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja. Galvenā pieredze iegūta darbojoties komunikācijas, vadības, un mārketinga jomā, pēdējos pāris gadus saistīta ar sociālo uzņēmējdarbību Latvijā. Jaunajai vadītājai ir Nansī Lorēnas Universitātes (Francija) maģistra grāds jurisprudencē. "Daudzu gadu pieredze uzņēmējdarbības sektorā un ilgstoša darbošanās mārketingā noderēs labdarības veikalu tīkla "Otrā Elpa" vadībā," uzskata jaunā vadītāja.

""Otrai Elpai" jāturpina būt vienam no viedokļu līderiem tekstila dzīves paildzināšanas jautājumos, mums ir uzkrātas zināšanas un pieredze, lai dalītos politikas veidošanā un būt klātesošiem to jautājumu lēmumu pieņemšanā, kuri saistīti ar tekstilizstrādājumu problemātiku," norāda labdarības veikalu "Otrā Elpa" dibinātāja Elīna Neilande.

Iepriekšējā gadā labdarības veikalu tīkls "Otrā Elpa" finansiāli atbalstījis dažādas organizācijas 18 000 eiro apmērā, tostarp veicinot servisa suņu biedrības "Teodors" specializēta ekipējuma iegādi servisa suņiem un atbalstot sociālā uzņēmuma "Dabas zirgi" jātnieku mājas projektēšanas izmaksas. 2019. gadā sniegta palīdzība ar mantu ziedojumiem 665 812 vienību apmērā 36 dažādām organizācijām, piemēram, patversmēm vai sociālās aprūpes centriem.

Labdarības veikalu tīkls turpina atbalstīt un sadarboties ar Bērnu Slimnīcas fondu un Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas orgānu donoru programmu, kas kopīgi izveidota, lai segtu izdevumus, kuri ģimenei rodas, ja mazajam pacientam radusies nepieciešamība saņemt medicīnisko palīdzību ārpus Latvijas robežām. Kopā orgānu donoru programmai "Otrā Elpa" sniegusi ziedojumu 15 500 eiro apmērā.

Bērnu slimnīca nodrošina augsti kvalificētu palīdzību, tomēr ir komplicēti gadījumi, kad jāsadarbojas ar ārvalstu klīnikām. Ārstniecības izmaksas sedz valsts, taču ceļa un uzturēšanās maksa, kā arī specifisku izmeklējumu izmaksas paliek vecāku ziņā. Lai sniegtu palīdzību šādos gadījumos, programma nodrošina ārkārtas uzkrājumus. Orgānu donoru programma nodrošina iespēju apmaksāt visus nepieciešamos izdevumus, kuri nav saistīti ar bērnu tiešajiem ārstēšanās izdevumiem.