Spēja mainīties ir ierakstīta DNS

Karjera
2020. gada 12. jūnijs 09:42

Daudzus uzņēmējus pandēmijas izraisītā ārkārtējā situācija ir pārsteigusi, liekot atbildēt uz jautājumu – kādu pievienoto vērtību rada mans uzņēmums?

Var gadīties, ka atbilde ir nepatīkama un kompānijas radītais produkts vai pakalpojums ir atbalstījis patēriņa kultūras radītu iluzoru vajadzību. Šie pakalpojumi ir pirmie, no kā krīzes laikā sabiedrība atsakās. Lai atgrieztos biznesa vilnī, "EM Normandie" biznesa skolas profesors un "transforms.me" dibinātājs Agnis Stibe rosina domāt par to, lai uzņēmums apmierinātu cilvēku patiesās vajadzības.

"Ir tādi pakalpojumi, kas saskaņā ar mūsu pamatvajadzībām nav nepieciešami, bet cilvēki ir pieraduši pie tiem, jo redz tos gan televīzijā, gan tiešsaistē, gan draugu, radu un kaimiņu dzīvē. Tie ir pirmie pakalpojumi, kas tagad mirst," viņš saka.

Šobrīd viņa fokusā ir transformācijas gēns, un šajos apstākļos tā pētīšanai paveras ļoti plaši horizonti. Vairāk par pārmaiņām, to izraisīto stresu un cilvēku dabisko spēju pielāgoties A. Stibe stāsta intervijā žurnālam "Dienas Bizness".

"Pirms desmit gadiem bija būtiskākais pagrieziena punkts manā dzīvē – es paklausīju savai iekšējai balsij un uzticējos tai tik daudz, kā nekad iepriekš. Un esmu secinājis, ka šī bija mana vislabākā izvēle. Līdz tam es nebiju laimīgs, lai gan strādāju lielās kompānijās ar ļoti labu algu, lielisku vizītkarti un reputāciju. Man nebija piepildījuma," stāsta A. Stibe.

"Tā vietā, lai domātu, ka pārmaiņas nav saistītas ar mums, es ieteiktu katram uz sevi skatīties kā pārmaiņu meistaru. Tas ir labi redzams, paskatoties uz savām bērnības fotogrāfijām un salīdzinot redzēto ar to, ko rāda spogulis," viņš mudina.

"Cilvēks tūkstošiem gadu ir attīstījies un mainījies, tātad nevar būt, ka mēs nezinām, kā tas notiek. Visas šīs transformācijas un spēja mainīties jau ir ierakstītas mūsu DNS," ir pārliecināts A. Stibe.

Visu interviju lasiet 9. jūnija žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.