Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt tikai četras dienas nedēļā tuvākajā laikā negrasās.  

Db.lv rakstīja, ka "Microsoft" meitasuzņēmums Japānā augustā veicis eksperimentu, strādājot tikai četras darba dienas nedēļā, kā rezultātā darbinieku produktivitāte esot pieaugusi par teju 40%. 

"Latvijā pagaidām vēl neesam izmēģinājuši četru darba dienu nedēļu, kā to izdarījusi "Microsoft" pārstāvniecība Japānā, bet jau šobrīd kolēģi var ļoti brīvi plānot paši savu darba laiku un vietu - strādāt no biroja, mājām vai pat parka, ja tā ērtāk," paskaidro Renāte Strazdiņa, "Microsoft" vadītāja Baltijā. 

"Microsoft Latvia" darbiniekiem esot iespēja izbrīvēt sev brīvu dienu, intensīvāk strādājot citās dienās, piemetina R.Strazdiņa. Pateicoties tehnoloģiju sniegtajām iespējām, attālināts komandas darbs arvien vairāk pietuvinās klātienes komandas darba efektivitātei.

"Gan tehnoloģiju rīki, kas palīdz organizēt darbu attālināti, gan brīvības un neatkarības sajūta, ko sniedz iespēja pašam plānot savu laiku, veicina produktivitāti. Domāju, ka tas ir noteicošais faktors produktivitātes pieaugumam arī četru dienu darba nedēļas gadījumā," uzskata R.Strazdiņa.

Tomēr "Microsoft" vadītāja Baltijā arī norāda, ka "mīnuss, pilnībā pārejot uz četru darba dienu nedēļu, ir tas, ka šādā gadījumā "Microsoft" darbinieki vienu darba dienu nedēļā vispār nebūtu pieejami klientiem un sadarbības partneriem. Tas apgrūtinātu sadarbību, tāpēc ikdienā uz četru dienu darba nedēļu Latvijā, vismaz pagaidām, vēl pāriet neplānojam."

Arī informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Accenture" Latvijā tuvākajā laikā 4 darba dienu modeli ieviest neplāno, taču nākotnē šādu iespēju pilnībā neizslēdz.

"Šobrīd Latvijā aizvien vairāk uzņēmumu, tai skaitā "Accenture", piedāvā iespēju darbiniekiem strādāt attālināti. Līdzīgi kā fleksibilitāte jeb attālinātais darbs nav brīnumu nūjiņa, kas palīdz visās situācijās un ir piemērots visiem darbiniekiem, visticamāk, līdzīgi varētu būt saistībā ar četru darba dienu nedēļu," norāda "Accenture" personāla daļas vadītāja Latvijā Zanda Arnava.

Tāpat viņa norāda, ka, "lai strādātu 4 dienas nedēļā, darbiniekiem nepieciešama liela pašdisciplīna, augsta atbildības sajūta, lai palielinātu efektivitāti un izpildītu darba pienākumus pienācīgā kvalitātē un apjomā, tādējādi apliecinot sniegumu un attieksmi". 

Līdzšinējā uzņēmuma pieredze liecinot, ka darbs attālināti bieži palīdz sievietēm vieglāk iekļauties darba vidē pēc bērna piedzimšanas, līdz ar to arī četru darba dienu modelis varētu būs īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem.

Savukārt, mobilo sakaru operatora "Bite" darbiniekiem piektdienās slodze ir mazāka nekā citās darba dienās, bet dzimšanas dienas darbiniekiem tiek nodrošinātas brīvas. 

"Uzskatām, ka tā darbinieki kļūst efektīvāki un motivētāki," norāda "Bite" klimata kontroles vadītāja Endija Kaševska. Tāpat, ja to ļauj "Bite" darbinieku ieņemamais amats un veicamie darba pienākumi, uzņēmumā netiek liegta iespēja strādāt attālināti, informē E.Kaševska.