Biznesa veiksmes pamatā ir spēja nemitīgi attīstīties, kā arī saskatīt iespējas un izmantot tās, augot līdzi laikam, spriež Imants Kelmers, SIA Latvian Retail Management valdes priekšsēdētājs, zīmola CITRO pārstāvis.

Laiki mainās, bet vērtības paliek, atzīmē I.Kelmers, piebilstot, ka nemitīgā tirdzniecības nozares dinamika nemaz neļauj uzņēmējiem gulēt uz sasniegumu lauriem, bet liek nepārtraukti iet uz priekšu un rast jaunus risinājumus attīstībai. Tāpat izšķiroša loma uzņēmuma veiksmes stāstā ir arī komandai, norāda I.Kelmers. Jau pirmajā darba vietā iemācījos saliedētas komandas darba nozīmi un to, ka katrai komandai ir nepieciešams komandas līderis, kas uzstāda mērķus, vada un motivē komandu vienotam darbam, teic Latvian Retail Management valdes priekšsēdētājs.  

Zina, ko vēlas

Manas paaudzes bērni savulaik sapņoja kļūt par policistiem, ārstiem, šoferiem un kosmonautiem, arī es nebiju izņēmums un vēlējos kļūt par policistu vai milici, kā to dēvēja tolaik, stāsta I.Kelmers. “Domāju, ka mani saistīja tas, ka policisti ir kārtīgi, godīgi un iestājas par taisnību. Arī es bērnībā biju labais puika – kārtīgs, godīgs, patiku skolotājiem un nedarīju blēņas, vismaz atklāti. Noteiktu lietu kārtība, apdomīgums, kā arī spēja uzņemties atbildību par saviem vārdiem un darbiem, man ir bijušas vērtības, kas saglabājušās arī šodien. Visnotaļ noderīgu un praktisku pieredzi man sniedzis arī mans audžutēvs, kas savulaik bija cienījams pagasta priekšsēdis un kolhoza priekšsēdētājs, līdz ar to jau no agras bērnības apguvu līdera un komandas vadības prasmes, kā arī darba plānošanu ierobežotu resursu apstākļos,” atzīmē I.Kelmers, piebilstot, ka jau skolas laikos viņš zinājis, ka vēlas savu profesionālo karjeru saistīt ar tirdzniecības nozari. 

“Mans pirmais algotais darbs, ko pats sev sarūpēju, bija dalība amatnieku tirdziņos. Pēc paša iniciatīvas braucu un tirgoju Vaidavas keramiku, kur tolaik strādāja mani krustvecāki. Pats plānoju tirdzniecības vietu kalendāru, pārdošanas apjomus un tirgojos, piedāvājot klientiem keramikas izstrādājumus. Jāsaka, ka piedalīties dažādos amatnieku un mājražotāju gadatirgos, mani vilināja pats tirdzniecības process – sākot ar preču sagatavošanu, piegādi un komunikāciju ar pircējiem līdz darījuma noslēgšanai. Līdz ar to arī studiju izvēle man bija skaidra, tāpēc jau skolas laikā mērķtiecīgi apguvu tos priekšmetus, kas bija nozīmīgi, lai iestātos ekonomistos. Augstskolas laikos paralēli studijām uzsāku arī darba gaitas, sākot iepazīt tirdzniecības jomu no pašas apakšas. Strādāju Eugesta un Partneri, tirdzniecības noliktavā, kas bija ļoti vērtīga pieredze, jo iemācīja man to, cik svarīgs ir vienots komandas darbs. Atskatoties uz manas profesionālās karjeras sākumu, varētu teikt, ka soli pa solim esmu virzījies augšup, līdz sasniedzu savu mērķi, kļūstot par vadītāju. Bez tam - gūtā pieredze man noder arī šobrīd - strādājot un vadot savu komandu, vienmēr atgādinu, ka kopā strādājot un atbalstot vienam otru, izvirzītos mērķus būs iespējams sasniegt daudz ātrāk,” secina I.Kelmers, kurš tirdzniecības jomā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. 

Visu rakstu lasiet 7.novembra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!