Ar Brexit saistītās izmaksas Lielbritānijai drīz sasniegs valsts 47 gadu laikā veiktās iemaksas Eiropas Savienības budžetā, un šā gada beigās tās varētu pārsniegt 200 miljardus mārciņu, liecina "Bloomberg Economics" apkopotā informācija.

Eksperti izrēķinājuši, ka kopš nobalsošanas par izstāšanos no ES, Lielbritānijas izmaksas sasniegušas jau 130 miljardus mārciņu, un līdz šā gada beigām šis apjoms pieaugs vēl par 70 miljardiem dolāru.

Tāpat ekonomists Dans Hansons uzsver, ka neskaidrā biznesa vide ir bremzējusi Lielbritānijas ekonomikas izaugsmi, un patlaban britu ekonomika ir par 3% vājāka nekā tā būtu bijusi, ja netiktu nobalsots par izstāšanos no ES. Biznesa vides noskaņojums un investīcijas ir sarukušas, ietekmējot ekonomikas izaugsmi, kuras temps sarucis no 2% līdz aptuveni 1%.

Kā liecina dati par Lielbritānijas iemaksām ES budžetā, laika posmā no 1973.gada līdz 2020. gadam tās sasniedz 215 miljardus mārciņu.

“Ņemot vērā, ka Lielbritānijai jāpielāgojas jaunajām tirdzniecības attiecībām ar ES un jātiek galā ar produktivitātes izaicinājumiem, kas jau kopš finanšu krīzes ir bremzējuši izaugsmi, Brexit gada kopējās izmaksas, visticamāk, turpinās pieaugt,” norāda D. Hansons.