«RERE Būve1» 3. septembrī ir gatavi atsākt Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukciju un meklēt mierizlīgumu ar rekonstrukcijas pasūtītāju VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ).

Ar šādu priekšlikumu PS «RERE Būve1» nāca klajā šodien, 22. augustā, tiekoties kopējā sanāksmē ar VAS «Valsts nekustamie īpašumi» un projektētāju PS «Zaigas Gailes Birojs un Partneri».

Tikšanās pagāja bez savstarpējiem apvainojumiem, taču konstruktīvs risinājums netika panākts, jo tādiem gatava bija tikai «RERE Būve1».

VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna norādīja, ka ir nepieciešams pārbaudīt, vai «RERE Būve1» priekšlikumi par rekonstrukcijas turpināšanu nav pretrunā likumam un darbu saskaņošana var aizņemt vairāk laika par nedēļu.

«Zaigas Gailes Birojs un Partneri» viedokli tikšanās laikā pauda Māris Gailis, norādot, ka mierizlīgums ļautu JRT rekonstrukcijas projektu pabeigt «RERE Būve1» solītajā laikā un tas būtu lētāk.

Tikšanās laikā «RERE Būve1» valdes priekšsēdētājs Valdis Koks pauda gatavību JRT rekonstrukciju pabeigt 2022. gada pavasarī, kā arī uzņemties atbildību par nepieciešamajiem tehniskajiem risinājumiem.

Taču jau drīz pēc tikšanās gan būvnieks, gan pasūtītājs izplatīja paziņojumu presei.

VNĪ ziņo, ka vēl joprojām saskata šķēršļus sadarbībai ar «RERE Būve1» un pagaidām uztur aicinājumu korekti pārtraukt sadarbību.

Taču būvnieks informē, ka projektu iespējams īstenot «ja visas iesaistītās puses konstruktīvi sadarbojas un īsteno uzlabotus projekta tehniskos risinājumus esošā līguma ietvaros.Tikšanās laikā izteicām cerību, ka VNĪ ir šāda vēlme». 


Informācijai

Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcija

*Pasūtītājs: VAS Valsts nekustamie īpašumi

*Būvuzņēmējs: PS RERE BŪVE 1

*Projektētājs, Projekta autori: PS Zaigas Gailes Birojs un Partneri

*Finansējums: Ap 31, milj. eiro.

* 2018.gada 3.jūlijā AS Valsts nekustamie īpašumi paraksta būvdarbu līgumu ar PS ReRe būve1

*2019. gada 23. jūlijā VNĪ pieņem lēmumu par līguma izbeigšanu JRT rekonstrukcijas projektā ar ReRe būve1.

Avots: DB