Šis gads Zemgalē būvniecībā aizvadīts salīdzinoši aktīvi, pabeigti gan pērn, gan arī šogad iesākti projekti.

Jau otro gadu būvniecības attīstības tempi Latvijā ir diezgan strauji. Tā, piemēram, lielākajā reģiona pilsētā Jelgavā šogad līdz 1. decembrim ir izsniegtas 196 būvatļaujas, savukārt pagājušajā gadā kopējais izsniegto būvatļauju skaits bija 208. Kopumā reģionā realizēti vairāki pašvaldībām nozīmīgi sporta un kultūras projekti. Zemgalē kopumā ir reģistrēti vairāk nekā astoņi procenti no visiem Latvijas būvniecības uzņēmumiem, liecina Lursoft informācija.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Viens no lielākajiem projektiem, kas šajā gadā pabeigts Zemgalē, ir jaunā Tukuma sporta halle. Kopējās būvniecības izmaksas ir 3,8 milj. eiro. Projekta autors ir SIA Skonto būve, bet būvnieks – SIA Selva būve. Sporta zāle tika nodota ekspluatācijā šā gada augusta beigās. Projekta gaitā ir tapusi jauna sporta halle, kas savienota ar esošo skolas ēku, rekonstruēts stadions, izbūvēts mākslīgā seguma futbola laukums, skrejceļš un ierīkotas vingrošanas iekārtas.

Kā otru nozīmīgāko projektu Tukuma pašvaldība izceļ Zigfrīda Annas Meierovica laukumu. Laukuma labiekārtošanas būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību, kā arī pieminekļa izveidi, piegādi un uzstādīšanu veica SIA Projektēšanas birojs Austrumi, MUUR, Matīss Kalniņš un Zane Kalniņa (Elerte). Laukumu, kurā atrodas piemineklis, izbūvēja un tam piegulošo teritoriju labiekārtoja SIA Telms. Meierovica pieminekļa izveide sākta 2016. gadā, kad metu konkursā no 11 pretendentiem par labāko tika izraudzīta tēlnieku Zanes un Matīsa Kalniņu un arhitektes Lienes Līces iecere. Mākslinieku ideja ir piemineklī iekļaut Latvijas karoga krāsu motīvu un Meierovica portretu. Pieminekļa izveidei tika vākti ziedojumi, un tas tika atklāts 15. novembrī.

Nozīmīgākās būves Zemgalē 2018.gadā skatiet galerijā!

Visu rakstu Sportam un kultūrai lasiet otrdienas, 4.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski! 

LASI ARĪ:

Gada būve 2018: ievērojamākie objekti Rīgā
Gada būve 2018: ievērojamākie objekti Vidzemē


Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.