Turpinot paplašināšanos Latvijā, starptautiskā biotehnoloģiju uzņēmuma “Roche” globālo pakalpojumu un risinājumu Rīgas nodaļa jeb “Roche Services & Solutions” (RSS) atklājusi savu otro biroju Rīgā, kas atrodas biroju kompleksā “Verde”. 

Šis solis ir cieši saistīts ar uzņēmuma plāniem tuvākajā nākotnē Rīgā nodarbināt 200 cilvēkus.

Jaunā biroja dizains veidots, balstoties uz starptautiskajiem “Roche” standartiem, un tā kopējā platība ir 1531 kvadrātmetrs. Liels uzsvars likts uz energoefektīviem risinājumiem, dabiskiem materiāliem un ražojumiem. Krāsas izvēlētas atbilstoši saules ceļam, ziemeļu pusē izvēloties siltākus toņus, bet dienvidos – vēsākus, kā arī ņemot vērā to ietekmi uz psiholoģiju, lai nodrošinātu komfortablu darba vidi. Atsevišķas telpas iekārtotas atbilstoši specifiskām darba vajadzībām: te ir gan telpas ar individuālām darba vietām, gan grupu darba telpas, radošās telpas utt. Kopumā jaunajā birojā būs darba vietas 200 darbiniekiem.

“Uzskatām, ka telpām ir jāpielāgojas darbiniekiem, nevis otrādi. “Roche” rūpējas par savu darbinieku labsajūtu, tādēļ ļauj būt fleksibliem, izvēloties darbavietu: darbiniekiem ir iespēja strādāt gan mūsu skaistajā birojā, gan attālināti. Tomēr mēs ticam, ka regulāras kopīgās sapulces ir nepieciešamas, lai veidotu ciešākas attiecības ar kolēģiem, tāpēc jaunā biroja dizainu esam veidojuši tā, lai te gribētos uzturēties un līdzdarboties pēc iespējas biežāk,” stāsta RSS vadītāja Evija Celma.

RSS ir “Roche” biznesa pakalpojumu organizācija, kas bāzējas Budapeštā (Ungārijā), Sanhosē (Kostarikā), Kualalumpurā (Malaizijā) un kopš 2023. gada arī Rīgā. Uzņēmuma mērķis ir tuvākajos 4–5 gados Rīgā nodarbināt 200 darbinieku, tāpēc saskaņā ar paplašināšanas plāniem daļa no šobrīd 40 cilvēku lielās komandas turpinās darbu jaunajā birojā, kas atrodas Skanstes biznesa kvartāla pašā sākumā – “Verde” B ēkā, R. Hirša ielā. Šī ir pirmā pārcelšanās projekta kārta, savukārt visu 3. stāvu RSS plāno apdzīvot līdz nākamā gada jūnijam. Biroju komplekss “Verde” ir attīstīts atbilstoši BREEAM “Excellent” un gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartiem, kas pilnībā sasaucas ar “Roche” starptautiskajiem standartiem.

Farmācijas un diagnostikas nodaļa turpinās darbu līdzšinējā birojā Miera ielā – vēsturiskajā ēkā, kuru “Roche Latvija” atjaunoja 2020. gadā, ieguldot 5 miljonus eiro.