Igaunijas nekustamo īpašumu kompānija "1Partner", kas oktobrī ienāca Latvijas tirgū, pārņēmusi Lietuvas uzņēmumu "Centro kubas-nekilnojamasis turtas", kas turpmāk strādās ar "1Partner" zīmolu. 

 "1Partner Kinnisvaragrupp" līdzdibinātājs un partneris Tanels Tarums informēja, ka pēdējo trīs mēnešu laikā kompānija iegādājusies daļas trīs uzņēmumos. 

"Galvenais paplašināšanas mērķis ir palielināt kompānijas komerciālo nekustamo īpašumu pakalpojumu apmēru un iespējas," viņš norādīja paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. 

Tarums pauda, ka lielākajai daļai Igaunijas nekustamo īpašumu kompāniju tādu iespēju nav, tādēļ "1Partner" var izcelties tirgū un paplašināties. 

"Mums jau ir sākti divi vai trīs lieli projekti, ar kuriem pakalpojumus sniedzam visās trīs valstīs," norādīja kompānijas partneris. 

"Centro kubas-nekilnojamasis turtas" līdzšinējā vadība un komanda turpinās darbu ar jaunu nosaukumu un uz visu Baltijas tirgu orientētu stratēģiju. 

"1Partner" vadītājs Lietuvā  Viktors Račkovskis sacīja, ka daudzi starptautiski nekustamo īpašumu attīstītāji un investori Baltijas valstis uzskata par vienotu reģionu. 

"Daudzu starptautisku uzņēmumu galvenie biroji atrodas Lietuvā, un mums būs labas pozīcijas, lai apkalpotu tos visās trīs Baltijas valstīs. Tas arī sniedz iespēju ar "1Partner" starpniecību apkopot un analizēt vērtīgu tirgus informāciju šajās valstīs," komentēja Račkovskis. 

Novembra sākumā tika vēstīts, ka "1Partner" pārņēmusi Latvijas kompāniju "Balsts" un RBA izveidoto apvienoto uzņēmumu, kas darbību sāks ar "1Partner" zīmolu. 

Bez paplašināšanās Latvijā un Lietuvā nekustamo īpašumu grupa līdz 50% palielinājusi savas daļas Igaunijas komerciālo nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijā "Seven Real Eastate". Kopš novembra šis uzņēmums strādā ar zīmolu "1Partner Seven". 

"1Partner" nekustamo īpašumu aģentūrā Latvijā strādā 20 cilvēku, Lietuvā - arī 20, bet Igaunijā - 70. 

2004.gadā Igaunijā dibināto grupu "1Partner Kinnisvaragrupp" veido īpašuma novērtēšanas un pārdošanas kompānija "1Partner Kinnisvara", īpašuma attīstības un investīciju konsultāciju kompānija "1Partner Advisory", būvkompānija " 1Partner Advisory" un nekustamo īpašumu apsaimniekošanas kompānija "1Partner Haldus". Pērn grupas apgrozījums sasniedza 7,3 miljonus eiro.