Augustā AS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) padome kārtējā sēdē vērtēs Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas gaitu, padomei svarīgākais ir gūt pārliecību, ka projekts tiks pabeigts klientam solītajā laikā un iekļausies budžetā.

Padome pastāvīgi veic lielo projektu monitoringu, un kārtējā padomes sēdē JRT rekonstrukcijas gaitu paredzēts vērtēt tāpat kā visus citus projektus, skaidro VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis. VNĪ valde ir informējusi VNĪ padomi par pieņemto lēmumu lauzt līgumu ar JRT būvnieku RERE BŪVE 1 pārkāpumu dēļ. Plānots, ka nākamajā sēdē padome tiks informēta par projekta turpmāko gaitu.

«Nekādu citu papildu notikumu nav. Projekta virzība ir absolūta valdes kompetence, padome skatās darījumu iepriekšēju saskaņošanu, ja tiek slēgti jauni līgumi par lieliem iepirkumiem. No šāda viedokļa šis ir saimniecisks lēmums, par ko valde ir pieņēmusi lēmumu, un šādu lēmumu pieņemšana nav padomes kompetencē. Taču, ņemot vērā rezonansi, mēs šobrīd gaidām precīzu valdes informāciju, lai gūtu pārliecību, ka projekta tālāka realizācija tiek kontrolēta un valdei ir skaidrs redzējums un plāns. Padomi interesē, lai mūsu klienti saņemtu pakalpojumu, kuru valde apņēmusies realizēt un lai tas notiktu noteiktajā budžetā un laikā,» situāciju ar līguma laušanu ar pilnsabiedrību RERE BŪVE 1 par JRT rekonstrukciju komentē M. Bičevskis. Padomes priekšsēdētājs norāda, ka apzinās riskus, kas saistīti ar sarežģītā projekta realizēšanu pilsētvidē, tādēļ padomes primārā interese ir gūt pārliecību, ka valdei ir plāns, kā projektu īstenot.

«Utopija,» šādi iespēju pabeigt projektu 2022. gada pavasarī bez RERE BŪVE 1 komentē pilnsabiedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Koks gadījumā, ja VNĪ izvēlēsies izsludināt jaunu, turklāt design&build konkursu. Būvuzņēmējs joprojām aicina VNĪ uz konstruktīvu dialogu un sadarbību, lai neapdraudētu objekta savlaicīgu nodošanu ekspluatācijā un Eiropas fondu līdzfinansējuma saņemšanu.

Iemesls, kāpēc būvuzņēmējs apšauba iespēju savlaikus pabeigt būvdarbus ar citu būvnieku, ir pilsētvides riski, kas nezudīs, lai kurš darbus apņemtos veikt. Proti, jebkuram būs jāparedz sarežģīti tehniskie risinājumi, kas saistīti ar ēkas atrašanos Rīgas centrā, kur ir cieša apbūve un blīvs inženierkomunikāciju tīkls. Lai apkārtējās ēkas paliktu neskartas, nepieciešami laikietilpīgi risinājumi, un tie bija viens no darbu kavēšanas iemesliem. Turklāt jauna iepirkuma izsludināšana prasīs papildu laiku, kurā būvlaukumā darbība nenotiks. «Ja notiek atkārtots konkurss uz rekonstrukcijas darbiem, tos laikā izpildīt nevarēs. Viss ap lēmumu lauzt līgumu šķiet neracionāli un nevalstiski. Tas ir slikti visiem – mums, VNĪ, projektētājam, teātrim un iedzīvotājiem. Tā racionāli saimnieki nerīkojas. Viņi sēžas pie gada un atrod risinājumu,» aicina V. Koks. Viņš norāda, ka VNĪ paziņojums par līguma laušanu jau ir ieviesis neatgriezeniskas sekas, jo projekts uz laiku ir apstādināts.

Visu rakstu lasiet 12. augusta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!