Nekustamā īpašuma attīstītājs Kaamos nosvinējis spāru svētkus pašu būvētai daudzdzīvokļu projekta Moho Garden otrajai deviņstāvu ēkai Mežaparkā, Mežezera ielā. 

Tajā top 64 divu līdz četru istabu dzīvokļi, kurus ekspluatācijā plānots nodot šajā ziemā. Projekta pirmās ēkas būvniecība drīzumā tiks pilnībā pabeigta, un tajā vairāk nekā trešā daļa jauno mājokļu ir ieguvusi savus īpašniekus. Kopumā projektā Moho Garden uzņēmums investējis vismaz 17 miljonus eiro.

"Siltais laiks ir veicinājis jauno mājokļu meklētāju aktivitāti, un šobrīd īpaša interese ir vērojama par trīs un četru istabu dzīvokļiem. Esam gandarīti, ka Kaamos Grupas ietvaros izdevies radīt vēl vienu energoefektīvu un augstvērtīgu projektu Mežaparka apkaimē plānotajā laikā un kvalitātē," norāda Kaamos vadītājs Latvijā Guntars Cauna. 

Noslēgti jaunās deviņstāvu ēkas karkasa izbūves darbi. Šobrīd gandrīz visā ēkā ielikti logi, un turpinās ģipškartona sienu, grīdu konstrukciju, kā arī inženiertīklu izbūves darbi. Nožogotajā pagalmā apskatāmas zem nojumēm izveidotās autostāvvietas un velosipēdu novietnes, bērnu laukumiņš, āra trenažieri un daļa no apstādījumiem, kurus ainavu arhitekts izvietojis arī uz reljefa paaugstinājumiem.

Projekta Moho Garden būvniecību 12,5 miljonu eiro apmērā finansē Bigbank Latvija, un šobrīd jaunu mājokļu meklētāju aktivitāte vērtējama kā stabila. “Pēc pieteikumiem mājokļa kredītiem Bigbank Latvijas filiālē redzam, ka to pieprasījums saglabājas stabils un vienlaikus arī uzlabojas pieteikumu kvalitāte – proti, ir augsts apstiprinājumu īpatsvars. Redzam, ka patērētāji ir piesardzīgi un rūpīgi izsver gan spēju atmaksāt, gan arī to, kas būtu izdevīgi perspektīvā, tāpēc nereti izvēlas pāriet no īrēta īpašuma uz sev piederošu, lai tā ilgtermiņā samazinātu citas izmaksas,” skaidro Bigbank Latvija vadītājs Edgars Surgofts. Viņš norāda, ka kaut arī Latvijas ekonomikā ir vērojama sabremzēšanās, tomēr inflācija aprīlī mūsu valstī bija zemāka nekā eirozonā vidēji, un vidējā bruto alga šī gada pirmajā ceturksnī pieaugusi par 11%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn.

Kopumā projekta Moho Garden divos A energoefektivitātes klases deviņstāvu namos tiks izbūvēti 128 dzīvokļi platībā no 40 līdz 110 kvadrātmetriem ar balkoniem un terasēm, izmantojot mūsdienīgus būvniecības, arhitektūras un tehnoloģiju risinājumus, kā arī atjaunojamo enerģiju, ko nodrošinās uz ēku jumtiem izvietotie saules paneļi. Katrā mājoklī būs individuāli regulējama zemgrīdas apkure un ventilācijas iekārta ar rekuperāciju, nodrošinot zemākus komunālos maksājumus un patīkamu iekštelpu mikroklimatu.