Latvijas nekustamo īpašumu attīstītājs Angern 5.jūnijā, svinīgi iemūrējot laika kapsulu, uzsāka būvniecības fāzi jaunam daudzdzīvokļu māju kvartālam Muuna Mārupē, kuram atrašanās vietas dēļ dots simbolisks apzīmējums “Mārupes klusais centrs”. 

Muuna kvartāls būs 3,5ha liels, kas tiks būvēts piecās kārtās, kopumā izveidojot 150 vienas līdz četru istabu A energoefektivitātes klases dzīvokļus un 10 rindu mājas, projektā investējot 30 miljonus eiro. 

Projekta nosaukuma nozīmē gan mēness, gan “mans”, vienlaikus tas ir arī sievietes vārds japāņu valodā, kura nozīme ir “skaistums” un “miers”. Sanskritā šis vārds apzīmē Lielā Lāča zvaigznāju. Tāpēc katrai ēku kārtai dots arī savs zvaigznāja nosaukums. Projekta pirmajai kārtai dots vārds LYRA.  

Pirmajā kārtā plānots uzbūvēt 41 dzīvokļus un tos plānots ekspluatācijā nodot 2025.gada pavasarī. 

Arhitektu biroja RUUME arhitekti projektētajiem mājokļiem būs Latvijas arhitektūrai raksturīgie slīpie jumti, dažādu tekstūru un krāsu fasādes, kas radīs “mazās Amsterdamas” noskaņas, ļoti plašs – 2,5 hektārus liels zaļais iekšpagalms, kā arī komerctelpas. Arhitektu biroja RUUME arhitekti piedāvātais risinājums tika izvēlēts īpašā konkursa kārtībā, kurā piedalījās 15 arhitektu biroji.

Pasākuma laikā Angern valdes priekšsēdētājs Andris Bišmeistars uzsvēra: „Mārupe ir augoša pilsēta, kurā ir arī augošs pieprasījums pēc augstas kvalitātes mājokļiem. Šis projekts izceļas ar īpašu pieeju gan pret tehniskajiem, gan estētiskas standartiem.  Tāpēc arī arhitektu birojs tika izraudzīts projektu konkursā, meklējot vietai autentisku apbūves risinājumu ar moderniem tehniskajiem risinājumiem, kas vienlaikus veido iedvesmojošu vidi dzīvošanai. Uzsākot šo vērienīgo būvniecību, mūsu redzējumu par projektu un tā nākotni šodien iemūrējām arī laika kapsulā.”