Nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmums Newsec bijis starpnieks Rīgā esošā objekta Valdemāra centrs pārdošanas procesā. Objektu, kas piederēja igauņu nekustamā īpašuma investīciju pārvaldīšanas sabiedrībai Capital Mill par 25 miljoniem eiro iegādājusies Zviedrijas investīciju sabiedrība Eastnine.

Iepriekš iegādājoties šo objektu, Capital Mill koncentrējusies uz to, lai radītu tam pievienoto vērtību.

Valdemāra centrs ir otrais objekts, ko Eastnine iegādājas Rīgā. Zviedru investīciju sabiedrība arī turpmāk koncentrēsies uz Baltijas valstu galvaspilsētu komercīpašumiem.

A klases astoņu stāvu biznesa centra Valdemāra centrs kopējā platība ir 8,5 tūkstoši kvadrātmetru. Tas piesaistījis augstas klases nomniekus – pašlaik tam ir vairāk nekā 10 starptautiski nomnieki, tostarp arī tādi pazīstami uzņēmumi kā Rimi, Workland, Colliers, Oracle, Sorainen, PwC un citi. 

Netālu no biznesa centra atrodas Nacionālais mākslas muzejs, Kongresu nams, jūgendstila ēku rajons un citi galvenie pilsētas objekti.

Valdemāra centra pārdošana papildinās šā gada lielāko tirdzniecības darījumu trijnieku Latvijā, ko veido iepirkšanās centrs Galerija Centrs un Luminor bankas galvenais biznesa centrs, tādējādi pierādot Latvijas un Baltijas reģiona biroju tirgus likviditāti.

«Salīdzinot ar Viļņu un Tallinu, Rīgas biroju tirgū nedaudz vēlāk parādījās atdzimšanas pazīmes, tāpēc modernu biroju izvēles iespējas pilsētā līdz šim bijušas mazākas nekā kaimiņvalstīs. Baltijas valstu galvaspilsētu kontekstā modernas biroju ēkas Rīgā ir segments, kas visvairāk interesē investorus. To pierādīja arī lielā pircēju interese par Valdemāra centra biznesa centru. Rīgas pilsētas centra komerciālais nekustamais īpašums joprojām ir ievērojami lētāks un rada augstāku investīciju atdevi nekā līdzīgi īpašumi attīstītajās Rietumeiropas valstīs. Mūsuprāt, tas joprojām ir investoru visnenovērtētākais segments,» komentē Newsec pārstāvis Andrjus Švolka.