Zviedrijas investīciju kompānija «Eastnine» ir sākusi izpēti jaunas biroju ēkas attīstībai Rīgā – «The Pine», kas pilnībā tiks veidota no koka un atradīsies Rīgas centrā, K.Valdemāra ielā 62. 

Kopējais investīciju apjoms būs zināms tad, kad tiks pabeigta projektēšanas fāze.

Biroja ēkas «The Pine» mērķis būs kļūt par darbiniekiem draudzīgāko ēku Baltijā, kurā plānots piedāvāt 15 800 m2 iznomājamo telpu platību ar atvērtu darba vidi un plašu skatu uz zaļo pagalmu.

Biroju ēkas stāvvieta projektēta tā, lai nodrošinātu vairāk novietnes velosipēdiem nevis automašīnām. 

Biroju ēka The Pine attīstītāju ieskatā būs unikāls projekts Baltijas līmenī, jo šobrīd Baltijā nav neviena komerciāla īpašuma, kam būtu piešķirts WELL būvniecības standarts. Šī globālā reitingu sistēma, ko nodrošina starptautiskais WELL būvniecības institūts, ir pirmā sistēma, kas koncentrējas tikai uz veidiem, kā ēkas un viss, kas tajās atrodas, varētu uzlabot komfortu, palīdzētu veikt labākas izvēles un kopumā uzlabotu darbinieku veselību un labsajūtu.

«Uzņēmumiem kļuvis arvien svarīgāk piedāvāt patiešām labu darba vidi, lai piesaistītu labākos darbiniekus. Šobrīd Rīgā trūkst pirmās klases ilgtspējīgu biroja telpu,» norāda Kestutis Sasnauskas, «Eastnine» izpilddirektors.

Par arhitektūras koncepciju ir atbildīga starptautiski atzītā arhitektūras firma «Arrow» no Dānijas. Projekts ir izstrādes stadijā un plānots, ka tas tiks pabeigts 2022. gadā.

«Eastnine AB» ir Zviedrijas investīciju kompānija, kas dibināta 2007. gadā. Tās neto aktīvu vērtība mērāma 242,3 miljonu eiro apmērā. Uzņēmumā šobrīd notiek pārmaiņas, uzņēmuma darbībā liekot uzsvaru uz Baltijas nekustamo īpašumu tirgu, lai kļūtu par ilgtermiņa ilgtspējīgu komerciālo īpašumu īpašnieku Baltijas valstu galvaspilsētās. «Eastnine AB» akcijas tiek kotētas «Nasdaq» Stockholmas biržā.

Db.lv jau vēstīja, ka koka biroju ēkas projektu paredzēts īstenot arī Rīgā, pie Šmerļa meža, kur iecerēts uzbūvēt augstāko eksponētā koka konstrukcijas ēku Baltijā.