Līdzās Viļņas Universitātes Santaras klīnikai tiks sākta moderna zinātnes centra celtniecība, paziņojusi Lietuvas vecākā augstskola, kas jau parakstījusi līgumu ar būvuzņēmumu "Eikos statyba".

Kā pastāstījis universitātes Medicīnas fakultātes dekāns Aļģirds Utkus, jaunais zinātnes centrs būs paredzēts ne vien medicīnas zinātnes fundamentālo un klīnisko pētījumu attīstīšanai - pārmaiņas sajutīs  arī daudzi zinātnieki, kuriem būtiski uzlabosies darba apstākļi, būs pieejama labāka infrastruktūra un iespējas strādāt ar jaunākajām iekārtām. To iegādei jau piekritusi Izglītības, zinātnes un sporta ministrija, paredzot tam 10 miljonus eiro.

Jaunajā zinātnes centrā 17 000 kvadrātmetru platībā darbosies Ģenētikas pētījumu centrs, fizioloģijas, bioķīmijas, mikrobioloģijas un laboratoriskās medicīnas, infekcijas slimību un dermatoveneroloģijas, krūts slimību, imunoloģijas un alergoloģijas, zobārstniecības, neiroloģijas un neiroķirurģijas un citu klīniku specializēto zinātnisko laboratoriju komplekss.

Universitātes Attīstības departamenta Projektu vadības nodaļas vadītājs Daumants Gudelis norādījis, ka centra telpas atbildīs visaugstākajām prasībām.

Lēsts, ka projekta kopējā vērtība sasniegs aptuveni 37,1 miljonu eiro. Lielāko daļu šīs summas - 23,1 miljonu eiro - veido Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļi.

Projektu iecerēts īstenot līdz 2023.gada beigām.