Latvijā radītā beramkravu pārvadājumu digitalizēšanas un piegādes platforma “Viangoo” marta mēnesi noslēgusi ar savu līdz šim lielāko ikmēneša apgrozījumu – gandrīz 400 000 eiro. 

Tāpat uzņēmums būvniecības darbu starpsezonā investējis vairāk kā 50 000 eiro mobilās lietotnes uzlabošanā, kā arī noslēdzis otro sadarbības līgumu ar Valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM, piesaistot finansējumu 100 000 eiro apmērā.

“Lietotnes uzlabojumi realizēti ar mērķi, lai atvieglotu digitālo atskaišu veidošanu juridisko personu vajadzībām. Tas nozīmē, ka turpmāk kravu pasūtīšana digitāli atvieglos grāmatvedības plānošanu un nodrošinās automātiski veidotas pasūtījumu atskaites atbilstoši faktiskajiem piegāžu datumiem,” skaidro “Viangoo” dibinātājs un izpilddirektors Pēteris Kļaviņš.

Šī gada martā “Viangoo” izdevies sasniegt savu līdz šim lielāko ikmēneša apgrozījumu - gandrīz 400 000 eiro, kā arī reģistrēt augstāko kravu skaitu, kas piegādātas vienā dienā – 117. Uzņēmuma tīklā šobrīd reģistrētas 150 transporta vienības.

“Būvniecības sezonas sākums un uzņēmēju aktivitāte galvenokārt atkarīga no laikapstākļiem, un gada sākums bijis pietiekami silts, lai būvniecībā strādājošie savus darbus varētu uzsākt ātrāk nekā ierasts,” norāda Kļaviņš. “Galvenais faktors beramkravu pārvadājumos joprojām ir cena un spēja nodrošināt nepieciešamo piegādes intensitāti, it sevišķi lieliem pasūtījumiem. Kravu piegādes pasūtījumus digitāli galvenokārt izmanto uzņēmumi – tie veido aptuveni 95 % no mūsu klientu loka. Tieši uzņēmumi ar regulāru kravu plūsmu visvairāk novērtē digitālo risinājumu priekšrocības – ērtu pasūtīšanu, piegādes procesa pārskatāmību un tūlītēju atskaišu pieejamību.”

Kopš darbības uzsākšanas pērnā gada martā Latvijas jaunuzņēmums sasniedzis kopējo apgrozījumu 2.2 miljonus eiro, kā arī  uzsācis sadarbību ar tādiem nozares vadošiem uzņēmumiem kā SIA Tilts, AS BMGS, SIA SC Grupa, SIA Rīgas Tilti, SIA CBF Ļ-Ko u.c. Šajā būvniecības sezonā “Viangoo” plāno sasniegt 5 miljonus eiro lielu apgrozījumu.

“Viangoo” ir Latvijas jaunuzņēmums, kas nodrošina beramkravu pārvadājumu digitalizēšanas un piegādes pakalpojumus privātpersonām un uzņēmumiem. Visbiežāk pārvadātās beramkravas ir smilts, dolomīta šķembu maisījumi un frakcionētās dolomīta šķembas.