Pasaulē vadošais atjaunojamās enerģijas risinājumu nodrošinātājs “BayWa r.e.”, kura gada apgrozījums ir 3,6 miljardi eiro, ir iegādājies Rīgā bāzētā solāro iekārtu vairumtirgotāju “ProElektro”. 

Ar šo darījumu “BayWa r.e.” paplašina savu veiksmīgo attīstību Austrumeiropā un ienāk Baltijas valstu tirgū ar mērķi kļūt par tirgus līderi saules enerģijas iekārtu izplatīšanas biznesā. Paredzams, ka pēc kāda laika tiks izveidoti saules enerģijas vairumtirdzniecības biroji arī Lietuvā un Igaunijā.

“ProElektro” ir 2011. gadā dibināts solāro iekārtu, invertoru un citu elektrisko komponentu vairumtirdzniecības uzņēmums, kura apgrozījums pērn sasniedza 9,17 miljonus eiro. 

“ProElektro” galvenokārt piegādā solārās iekārtas uzstādīšanai uz jumtiem, kā arī apkalpo komerciālos un rūpnieciskos klientus Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. “ProElektro” kvalificēto darbinieku komanda turpinās darbu “BayWa r.e”, klientiem nodrošinot jau ierasto augsto tehniskā atbalsta līmeni. 

Uzņēmuma noliktava un birojs kalpos kā centrs “BayWa r.e” darbības paplašināšanās projektiem nākotnē. Līdzšinējais “ProElektro” rīkotājdirektors Ģirts Pēkals paliks savā amatā un būs atbildīgs par “BayWa r.e.” saules enerģijas iekārtu izplatīšanas biznesu Baltijā.

“Esam gandarīti strādāt pie “BayWa r.e.” biznesa attīstības Baltijā, kas mums dod iespēju piesaistīt uzņēmuma starptautisko pieredzi. Ieguvēji būs arī mūsu klienti, kuriem būs pieejams plašāks produktu portfelis, lielāka produktu pieejamība un uzlabota loģistika. Šī sadarbība pozitīvi ietekmēs Baltijas reģiona solāro iekārtu tirgu un ievērojami paātrinās tā izaugsmi,” saka “ProElektro” rīkotājdirektors Ģirts Pēkals. 

“Tāda pieredzes bagāta uzņēmuma kā “ProElektro” iegāde stiprina “BayWa r.e.” vadošo lomu saules enerģijas iekārtu izplatīšanas tirgū Eiropā un palīdz mūsu paplašināšanās mērķiem Austrumeiropā. Mēs uzskatām, ka Baltijas valstis ir reģions ar milzīgu neizmantoto potenciālu, piemēram, paredzams, ka solāro iekārtu tirgus Latvijā pieaugs par vairāk nekā 30% gadā. Papildu tam, ka atbalstām valstis to klimata mērķu sasniegšanā, mēs arī radīsim jaunas darbavietas šajā augošajā nozarē,” saka “BayWa r.e. Solar Trade” reģionālais direktors Aleksandrs Šūts (Alexander Schütt). 

Darījums tika parakstīts 2022. gada decembrī un noslēgts 2023. gada janvārī. Papildu jau esošajiem birojiem Polijā, Bulgārijā un Čehijā “BayWa r.e.” plāno atvērt vairumtirdzniecības centrus Ungārijā, Rumānijā un Slovākijā, tādējādi virzot enerģijas pārejas procesu visā Eiropā.