Latvenergo koncerna meitasuzņēmums Igaunijā Elektrum Eesti atklājis saules enerģijas parku Lūganusē (Lüganuse), Ida-Viru apriņķī.

Šis saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 7 MW ir Elektrum Eesti pirmais liela mēroga saules enerģijas projekts. Tuvākajos gados Elektrum Eesti izaugsmes plānu ietvaros gaidāma būtiska paplašināšanās. Latvenergo stratēģija paredz stabilu atjaunīgās enerģijas īpatsvara pieaugumu Baltijas valstīs.

"Šis ir neliels, bet ļoti nozīmīgs solis, jo esam izveidojuši saules elektrostaciju Igaunijā, kur mums šobrīd ir jau vairāk nekā 80 000 klientu. Mēs būvēsim vēl, un mūsu zaļās enerģijas projektiem pievienosies vēja un saules elektrostacijas, un tuvāko gadu laikā Igaunijā sasniegsim 400 MW ražošanas jaudu. Baltija ir mūsu mājas tirgus, un ir loģiski, ka tajā ne vien tirgojam elektrību, bet to arī ražojam videi draudzīgā veidā, kas ļauj mazināt reģiona enerģijas deficītu, stacijas atklāšanā teica Mārtiņš Čakste, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs.

Lūganusē saules parka būvniecība sākās pagājušā gada jūlijā, kopējām izmaksām sasniedzot aptuveni 3 miljonus eiro. Saules elektrostacijā ir 10 780 saules paneļu ar kopējo jaudu 7 megavati, kas ik gadu saražo aptuveni 7 000 MWh elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai segtu 1 500 vidusmēra mājsaimniecību patēriņu.   

"Mēs darbojamies vienotā tirgū, un, apvienojot spēkus un iesaistoties visas Baltijas sadarbībā, mēs varam sasniegt mums visiem nepieciešamo enerģētisko neatkarību. Elektrum Eesti tirgū darbojas jau 11 gadus un nesen jūnijā paplašināja savu klientu bāzi par 50 %, pateicoties uzvarai universālā pakalpojuma konkursā pagājušā gada beigās," norādīja Elektrum Eesti valdes priekšsēdētāja Agnese Makka (Agnes Makk).

Elektrum Eesti ir enerģijas tirdzniecības uzņēmums, kas papildus elektrībai nodrošina arī dabasgāzes, saules enerģijas un elektrisko transportlīdzekļu uzlādes risinājumus ar zīmolu Elektrum Drive. Elektrum Eesti ietilpst Latvenergo koncernā, kas ir viens no lielākajiem enerģijas piegādātājiem Baltijas reģionā, pērn saražojot 40 % no Baltijā ģenerētās elektroenerģijas. Latvenergo koncerns  apkalpo 800 000 klientu visā Baltijā, un aptuveni 70 % no tā saražotās enerģijas tiek iegūti no atjaunīgajiem resursiem.