Geton Energy maina nosaukumu

Enerģētika
2019. gada 9. septembris 11:32

Enerģētikas uzņēmumu grupa «Lietuvas Enerģija», kura ir izvērsusi savu darbību ārvalstīs, maina nosaukumu un zīmolu, kļūstot par starptautisku enerģētikas uzņēmumu «Ignitis grupa». Izmaiņas skars arī Latvijā strādājošo grupas uzņēmumu, kas līdz šim bijis pazīstams kā SIA «Geton Energy». 

Uzņēmums pārtaps par SIA «Ignitis Latvija».

Šīm izmaiņām ir vairāki iemesli. Pirmkārt, tā ir iespēja efektīvāk izmantot resursus un konsolidēt vairāk nekā 14 grupas pārvaldītos uzņēmumus ar vienu atpazīstamu zīmolu gan Lietuvā, gan starptautiskajos tirgos. Otrkārt, pārmaiņas nepieciešamas klientu ērtībām, jo tagad visi svarīgākie enerģētikas pakalpojumi tiks sniegti no viena uzņēmuma, nevis dažāda nosaukuma uzņēmumiem, kā tas bijis iepriekš. Treškārt, ar šo soli arī pakāpeniski tiek mainīts priekšstats par Lietuvā strādājošu monopoluzņēmumu.

«Viena no vēsturiskajām enerģētikas izmaiņām ir atbrīvošanās no monopoliem, patērētājiem sniedzot vairāk brīvības un izvēles iespēju. Kā kādreiz izzuda «Lietuvos kuras» vai «Lietuvos telekomas» monopoli, arī «Lietuvos energija» monopolam nav nākotnes. Mums ir jāatbrīvojas no postpadomju valsts monopola tēla,» komentē Darius Maikštens, Ignitis Group valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.

No 6. septembra «Lietuvos energija» ir kļuvusi par «Ignitis grupu», savukārt «Lietuvos energijos tiekimas», kas ir «Geton Energy» mātes uzņēmums, par «Ignitis». Likumsakarīgi Latvijā iepriekš strādājošais «Geton Energy» nomainīs zīmola nosaukumu uz «Ignitis Latvija».

Esošajiem «Geton Energy» klientiem nebūs jāpārslēdz līgumi vai jāveic citas darbības – visi līgumi ar tajos iekļautajiem nosacījumiem automātiski turpina darboties ar uzņēmumu «Ignitis Latvija». Vēl augusta rēķinus klienti saņems «Geton Energy» vārdā, savukārt turpmāk tie pienāks no «Ignitis Latvija».

Visas «Ignitis grupas» akcijas pieder Lietuvas valstij.