Vairākus mēnešus ciešot zaudējumus vājā naftas pieprasījuma dēļ, globālās naftas pārstrādes kompānijas rudens sezonā samazina ražošanas apjomus, turklāt neizskatās, ka pieprasījums tuvākajā laikā varētu atgūties, aģentūrai "Reuters" norāda gan kompāniju pārstāvji, gan nozares analītiķi.

Naftas pārstrādes kompānijas ražošanas apjomus jau pavasarī samazināja par 35%, jo pandēmijas dēļ ieviestie valstu ierobežojumi tūrisma nozari apstādināja praktiski pavisam. Kad ierobežojumi tika mīkstināti, kompānijas pamazām ražošanas apjomus atkal palielināja. Tomēr, ņemot vērā, ka naftas rezerves ir būtiski pieaugušas, kompānijas gan ASV, gan citur pasaulē, samazinājušas peļņas likmes, cenšoties veicināt tās pieprasījuma pieaugumu.

"Covid-19 rada ārkārtīgu spiedienu uz naftas pārstrādes biznesu. Šādu spiedienu mēs nekad iepriekš vēl neesam pieredzējuši, un tas nav ilgtermiņā uzturams," norāda Austrālijas degvielas tirgotāja "Viva Energy Group" vadītājs Skots Viats.

Gada laikā ASV degvielas pieprasījums ir sarucis par 13%. Rudenī parasti naftas pārstrādes tempi tiek paātrināti, taču, ņemot vērā, ka patlaban rezerves sasniegušas 179 miljonus barelu, tempus nav vajadzības paātrināt.

Starptautiskā Enerģētikas aģentūra samazinājusi globālā degvielas un šķidro naftas pārstrādes produktu patēriņa prognozi, paredzot, ka šogad tas sasniegs 91,7 miljonus barelu dienā, kas ir par 200 tūkstošiem barelu dienā mazāk, nekā prognozēts iepriekš. 2019.gadā patēriņš bija 100,1 miljons barelu dienā.