Viedo enerģētikas risinājumu uzņēmums “Ignitis ON” Lietuvas kūrortpilsētā Palangā, Taikos ielā, atklājis elektroauto ātrās uzlādes centru, kas vienlaikus spēj uzlādēt 20 elektroauto. 

Papildus četri uzlādes punkti ir uzstādīti Ronžės ielā, kur ir 16 uzlādes punkti ar 60 kW jaudu un četri uzlādes punkti ar 150 kW jaudu. Ronžės ielā 2 uzstādītie četri uzlādes punkti nodrošina 60 kW uzlādes jaudu. 

Kopējās “Ignitis” investīcijas šajos projektos pārsniedz 0,5 miljonus eiro.

“Līdz šim Palangā nebija, kur ērti un bez rindas uzlādēt elektroauto, nemaz nerunājot par elektroauto uzlādes centru”, norāda “Ignitis” E-mobilitātes vadītājs Eimants Balta (Eimantas Balta). 

“Palanga ir, iespējams, viena no perspektīvākajām vietām, kur izvērst elektroauto uzlādes tīklu. Tam par iemeslu kalpo tas, ka kūrorta viesi un vietējie iedzīvotāji atbalsta ilgtspējīgu dzīvesveidu, vēlas elpot svaigu gaisu un dzīvot saskaņā ar dabu. Viņi pašlaik ne tikai apsver iespēju tuvākajā nākotnē braukt ar elektroauto, bet tos arī iegādājas. Tāpēc esam patiesi gandarīti, ka “Ignitis ON” ieguva iespēju izveidot ērtu elektroauto infrastruktūru vasaras galvaspilsētā Palangā,” komentē E. Balta.

Palangas mērs Šarūns Vaitkus (Šarūnas Vaitkus) atzīmē, ka iespēja vietējiem un pilsētas viesiem bez raizēm Palangā uzlādēt savus elektroauto ir būtisks solis pilsētas attīstībā. “Palanga ir kūrorts, tāpēc ekoloģija ir un būs nozīmīgs mūsu pilsētas aspekts. Esmu priecīgs, ka Palanga sagaida vasaru, kļūstot vēl draudzīgāka elektroauto vadītājiem. Jaunākais un lielākais elektroauto uzlādes centrs Rietumlietuvā kalpos gan pilsētas iedzīvotājiem, gan kūrorta viesiem. Ticu, ka ērta un labi attīstīta infrastruktūra iedrošinās elektroauto vadītājus no citām pilsētām biežāk apmeklēt Palangu un mudinās Palangas iedzīvotājus dot priekšroku dabai draudzīgākām transporta alternatīvām,” saka Š. Vaitkus.

“Mēs redzam, ka Lietuvā un Baltijā katru mēnesi reģistrē arvien jaunus elektroauto, un tas palielina pieprasījumu pēc uzlādes punktiem. Viens no galvenajiem jautājumiem, ko elektroauto vadītāji uzdod uzlādes tīkla attīstītājiem – kad varēsim ērti braukt no Viļņas un Rīgas uz Palangu? Kad kūrortā būs pietiekami daudz uzlādes punktu? Pašlaik Palangā šo jautājumu esam atrisinājuši, taču tas ir tikai sākums. Palangas viesiem un Rietumlietuvas tūristiem gatavojam vēl citas labas ziņas, jo pašlaik aktīvi paplašinām elektroauto uzlādes tīklu, attīstot ātrās uzlādes infrastruktūru visā Lietuvā,” komentē E. Balta.

“Ignitis ON” attīsta elektroauto ātrās uzlādes staciju tīklu. Šobrīd Latvijā jau ir atklāti ap 40 “Ignitis ON” elektroauto uzlādes pieslēgpunktiem, Lietuvā vairāk nekā 400, bet Igaunijā pirmie “Ignitis ON” elektroauto uzlādes punkti tiks atklāti līdz šī gada beigām.