Šogad Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta fonda "InnoEnergy" rīkoto sacensību "PowerUp! Challenge" Latvijas finālam saņemti 16 pieteikumi.

Kopumā no 24 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm saņemti 425 uzņēmumu pieteikumi. "Gan reģionā kopumā, gan Latvijā tika saņemts pārsteidzoši liels pieteikumu skaits, ņemot vērā nozares specifiku. 

No 16 Latvijas uzņēmumiem, kas pieteica savu dalību "PowerUp! Challenge" sacensībās, atlasi ir izturējuši septiņi uzņēmumi – "Empyrio", "Artusystem", "Polylabs", "Squad Robotics", "Blue Shock Race", "EnergoPlus" un "DronePlan". 

Šie uzņēmumi sacentīsies Latvijā, lai pēc tam dodos uz lielo finālu un cīnītos par naudas balvām," teic Liene Kuplā, "InnoEnergy" vadītāja Latvijā. Sacensību finālisti cīnīsies par naudas balvām kopumā 65 tūkstošu eiro apmērā, kā arī piedāvājumiem no sacensību sadarbības partneriem – "Amazon Web Services", "Revolut" un "SpeedUp Group".

Šis gads "InnoEnergy" vēsturē ieies ne tikai ar rekordlielu pieteikumu skaitu, bet arī ar to, ka sacensības pirmo reizi tiek īstenotas tiešsaistē. Latvijas fināls norisināsies 29. aprīlī.

"Bija jāpieņem nozīmīgs lēmums, vai mēs varam turpināt sacensības par spīti bargajiem ierobežojumiem visā Eiropā cīņā ar Covid-19 izplatību. Mēs nolēmām iet uz priekšu tieši šī iemesla dēļ, tikai darīt šobrīd visu tiešsaistē – droši un atbildīgi. Mēs vēlamies turpināt atbalstīt inovatīvus uzņēmumus un palīdzēt tiem izdzīvot, attīstīties un augt laikā, kad ekonomiskās situācijas perspektīva ir diezgan drūma. Kamēr daudzi atbalsta kanāli un resursi var izsīkt, mēs esam tepat un ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalstu turpinām investēt inovatīvos uzņēmējos gan finansiāli, gan zināšanu jomā, kā arī piedāvājot vērtīgas partnerības iespējas,” norāda Jakubs Milers, "InnoEnergy" vadītājs Centrāleiropā.

"PowerUp! Challenge" lielais fināls tiek pārcelts uz rudeni un lēmums par tā norises vietu un laiku tiks pieņemts atkarībā no šobrīd noteikto ierobežojumu atcelšanas Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā.

Pērn Latvijas fināla uzvarētājs "Atlant3D" lielajā finālā Krakovā ieguva 2. vietu un desmit tūkstošu eiro naudas balvu. 

https://www.db.lv/zinas/latviju-parstavosais-atlant3d-konkursa-powerup-iegust-otro-vietu-487398

Maksima Plahotņuka (Maksym Plakhotnyk) un Tacjanas Zaretskajas (Tatsiana Zaretskaya) līdzdibinātais jaunuzņēmums "Atlant3D" ir pirmā Latviju pārstāvošā kompānija, kas konkursa "PowerUp! " finālā ieguvusi tik augstu atzinību. Pērn konkursā Latvijā bija pieteikušies deviņi jaunuzņēmumi, 2018. gadā – 12, 2017. gadā – 17.

Jau iepriekš "InnoEnergy" vadītāja Latvijā Liene Kuplā uzsvērusi, ka organizācijas galvenais mērķis šo sacensību rīkošanā ir sekmēt uzņēmumu attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu investīciju veidā, kā arī rodot iespēju konsultēties ar dažādu nozaru un "InnoEnergy" partneru tīkla ekspertiem. 

https://www.db.lv/zinas/lidz-6-martam-var-pieteikties-powerup-challenge-495134

Organizācija darbojas vairākās Eiropas Savienības valstīs un L. Kuplās novērojumi rāda, ka uzņēmējdarbībā svarīgi savu ideju prezentēt jebkādai auditorijai, jo katra biznesa ideja var palīdzēt atrisināt kādu problēmu sabiedrībā. Uzņēmumi, kuri piedalās šajās sacensībās, nodrošina sev starptautisku pieredzi un sagatavojas turpmākām biznesa attīstības iespējām.

Pēdējo piecu gadu laikā "InnoEnergy" ir atbalstījis teju 200 uzņēmumus, no kuriem 121 jau pārdod savus risinājumus, kā arī ir palīdzējis tiem piesaistīt ārējo finansējumu 117 miljonu eiro apmērā. Arī Latvijā vairāki uzņēmumi ir saņēmuši "InnoEnergy" atbalstu, piemēram, "Hygen", "Mazzy", "Atlant 3D".

"InnoEnergy" ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. "InnoEnergy" nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Organizācija strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, inovāciju projektiem un biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus.