Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte trešdien apliecināja, ka lūgs Eiropas Komisiju (EK) piešķirt Itālijas trūcīgajiem dienvidiem īpašu statusu, lai sekmētu nodarbinātību un aktīvāk vērstos pret organizēto noziedzību.

«Mums ir jācenšas panākt, ka Eiropa atzīst īpašo statusu mūsu dienvidiem, lai mēs varētu veikt ārkārtas pasākumus attīstībai,» sociālajā tīklā «Facebook» pavēstīja premjers pirms došanās uz Briseli, kur viņš tiksies ar EK jauno prezidenti Urzulu fon der Leienu.

Pateicoties īpašajam statusam, valsts dienvidu reģioni iegūs preferenciālu un tiešu piekļuvi dažām Eiropas Savienības (ES) programmām.

Bezdarba līmenis jaunieši vidū šajos reģionos šobrīd ir viens no augstākajiem Eiropā.

Dienvidos vairāk nekā 1,8 miljoni ģimeņu 2018.gadā dzīvoja pilnīgā nabadzībā, liecina jaunākie «Eurostat» dati.

Jaunatnes nodarbinātības problēmu dēļ ietekmīgo organizētās noziedzības grupējumu vervētājiem savus mērķus sasniegt kļuvis vieglāk.

«Jaunatnes bezdarbs Itālijas dienvidos pārsniedz 50%, trūkst investīciju, attīstības rīcībpolitikas un stratēģijas, lai tās saņemtu,» teikts Itālijas pretestablišmenta Pieczvaigžņu kustības (M5S) Eiropas Parlamenta deputātu paziņojumā.

Viņi atbalsta Kontes aicinājumu par īpašā statusa piešķiršanu un sola, ka cīnīsies pret Eiropas taupības politiku, ko viņi vaino «emigrācijā, nabadzībā un bezdarbā» valsts dienvidos.

Konte norādīja, ka aicinās fon der Leienu mainīt ES Stabilitātes un izaugsmes paktu, kas dalībvalstīs ierobežo budžeta deficītu, un «Dublinas regulu», kas atbildību par migrantiem uzliek pirmajai ieceļošanas valstij.