Daudznozaru kompānija "Agrolats Holding" iecerējusi atteikties no biznesa ārvalstīs ar augstu korupcijas līmeni un citiem riskiem, un turpmāk attīstīt uzņēmējdarbību Latvijā, sacīja kompānijas padomes priekšsēdētājs Vitauts Paškausks.

Viņš skaidroja, ka "Agrolats Holding" mērķis kā līdz šim ir turpināt attīstīt visus biznesus Latvijā. Pirms dažiem gadiem starptautiskais bizness pārskatīts, jo grupas uzņēmumos, dažādās valstīs ir parādījušies jauni, ļoti lieli riski. "Mēs mērķtiecīgi atgriežam līdzekļus šeit, Latvijā, un uzskatām, ka mums ir jāiegulda šī nauda Latvijā," pauda Paškausks. Viņš atgādināja, ka ģimenei piederošie uzņēmumi ārvalstīs veido apmēram trešdaļu no kopējā biznesa. Redzot parādāmies lielus riskus, ko nav iespējams kontrolēt un ietekmēt, no biznesa tādās valstīs nolemts atteikties.

"Daudzās valstīs korupcijas līmenis ir ļoti augsts. Ir ārvalstis, kurās sākām biznesu pirms 10 gadiem vai vēl senāk, un tad šis korupcijas līmenis tajās bija būtiski zemāks un varējām drošāk strādāt. Tas ir mainījies," sacīja Paškausks. Viņš korupcijas līmeņa pieaugumu attiecināja gan uz NVS valstīm, gan zināmā mērā uz citām valstīm, kur korupcija izpaužas nedaudz citādāk.

"Daudz vieglāk biznesu kontrolēt valstī, ko vislabāk pazīstat," rezumēja Paškausks. Viņš teica, ka arī iepriekšējos gados "Agrolats Holding" ir mērķtiecīgi paplašinājies Latvijā, tostarp iegādājoties jaunus uzņēmumus un sākot jaunus biznesa virzienus. To iecerēts iespēju robežās turpināt.

"Biznesu balstām uz trīs pamata "vaļiem" - ražošana, pārstrāde un tirdzniecība. Šo modeli cenšamies saglabāt," pauda Paškausks. Viņš teica, ka tajā pašā nākotnē nav izslēgts ieguldīt uzņēmējdarbībā ārvalstīs, ja parādās kāds uzņēmums ar investīciju potenciālu. "Nekad nesaku, ka nekur citur vairs neiesim un neko nedarīsim. Taču šā brīža situācijā atbalstīsim to [biznesu], kas ir Latvijā," sacīja Paškausks. Komentējot turpmākās investīcijas, viņš norādīja, ka šogad lielas investīcijas nav plānotas nevienā grupas uzņēmumā. "Katrā uzņēmumā ir kādi investīciju plāni, bet tie nav ar tādu vērienu, kā pirms vairākiem gadiem, kad ieguldījām vairāk nekā 30 miljonus eiro "Agrofirmas Tērvete" lopkopībā, alus darīšanā un biogāzes ražošanā," sacīja Paškausks.

Vienlaikus viņš piebilda, ka "Agrolats Holding" ir iecerējis līdz šim uzņēmējdarbībā paveikto padarīt būtiski efektīvāku. "Mūsu galvenais uzdevums šogad ir katru nozari, ikvienu uzņēmumu padarīt būtiski efektīvāku. Mēs redzam iespējas ikvienā no tiem - palielināt ražību, ražot kvalitatīvāku produktu vai palielināt tirgus daļu, optimizēt izmaksas. Kļūt efektīvākiem ir šā gada uzdevums," pauda Paškausks. Viņš arī piebilda, ka grupa, neraugoties uz šā brīža situāciju pasaulē un valstī, ir spējusi saglabāt visas darbavietas.

"Visu laiku pārskatām darbību. Ja būs jomas, kur neies pietiekami labi, vai ja redzēsim, ka nav perspektīvas, domāsim, ko ar to darīt - samazināt vai vispār atteikties no šī biznesa novirziena," teica Paškausks.

"Agrolats Holding" reģistrēta 2009.gadā. Holdinga pamatdarbība ir saistīto uzņēmumu pārvaldīšana. Holdingā ietilpst uzņēmumi "Elagro Trade", "Agrolats", "Venta FM", "Kalnāji", "Agrolats Serviss", "Agrolats nekustamie īpašumi", "Tērvetes investīcijas" un "Grand Broker". "Agrolats Holding" patiesie labuma guvēji ir Andris Paškausks, Jānis Paškausks un Vitauts Paškausks.