Investējot Alūksnes putnu fermā 4 miljonus eiro, APF Holdings atklāj trešo putnu novietni, kas ir 3000 m2 platībā, savukārt visas ražotnes kopējā teritorijas platība ir 23 hektāri. 

Šis ir viens no vērienīgākajiem investīciju projektiem Alūksnes novadā, jo piecu gadu laikā ražotnē un tās tehnoloģijās investēti 15 miljoni eiro.'

Trešā novietne uzbūvēta par APF grupas pašu līdzekļiem un piesaistot ALTUM finansējumu pusotra miljona apmērā - mūsdienīgu iekārtu iegādei. Būvdarbus veica Latvijas būvniecības uzņēmums SIA “Aimasa” un tas prasīja 9 mēnešus, jaunajā ēkā mājvieta ir 125 000 dējējvistām.

Olu ražošanai Alūksnē ir sena vēsture un tā ir Latvijā viena no vecākajām olu ražotnēm, kas darbojas kopš 1961. gada. Šogad uzņēmums svin savas darbības 60. jubileju. 

“APF ražotnē tiek izmantoti mūsdienīgākie tehnoloģiskie risinājumi,  kas nodrošina maksimālo procesu automatizāciju un palīdz mums uzturēt pasaules līmeņa bio drošības standartus. Lielākoties ražojam Baltijas valstu tirgum, bet aptuveni 30% eksportējam uz vairākām Eiropas Savienības valstīm. Plānojam mērķtiecīgi attīstīties arī turpmāk. Šobrīd holdingkompānija izveidojusi meitas uzņēmumu “Preiļu putni”, kas audzēs cāļus Alūksnes putnu fermas vajadzībām, lai jaunputni vairs nav jāiepērk no ārvalstu piegādātajiem. Plānots, ka sākot ar nākamo gadu Preiļos audzēsim vairāk nekā 200 000 cāļu līdz 14-16 nedēļu vecumam. Aktīvi darbojamies arī pētniecības jomā pie jaunu olu produktu izstrādes,” stāsta Jurijs Adamovičs, APF Holdinga dibinātājs un vadītājs.

“Līdz šim uzņēmumā strādāja vairāk nekā 50 darbinieki, paplašinot ražotni un rekonstruējot trešo putnu novietni, izveidotas 5 jaunas darba vietas, kas ir arī sociālekonomisks ieguvums reģionam. Šobrīd mums ir 415 tūkstoši dējējvistu un esam otra lielākā olu ražotne Latvijā, gada laikā saražojot 115 miljonus olu, kas ir par 35% vairāk nekā iepriekš. Mūsu mērķis nākamajiem pieciem gadiem ir palielināt ražošanas apjomus un paplašināt produkcijas klāstu,” teic Hermanis Dovgijs, Alūksnes putnu fermas valdes priekšsēdētājs.

“Esam gandarīti piedalīties Alūksnes putnu fermas nākamā attīstības soļa finansēšanā, papildinot komercbanku finansējumu. Līdzšinējā sadarbībā, tai skaitā arī sarežģītās situācijās, esam pārliecinājušies par uzņēmuma mērķtiecīgu darbību, gan būtiski palielinot ražošanas apjomus, gan pilnveidojot ražotni un aktīvi darbojoties eksporta tirgos,” norāda Altum valdes loceklis Aleksandrs Bimbirulis.

“Mums kā novadam ļoti būtiski ir ražošanas uzņēmumi, kas gan nodrošina darba vietas iedzīvotājiem, gan rada pievienoto vērtību. Novada attīstība nav iespējama bez ražotājiem, Alūksnes putnu ferma ražo olas ar nosaukumu “Oluksna”, tādā veidā arī reklamējot mūsu novadu,” saka Dzintars Adlers, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs.

Uzņēmums finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.septembra līdz 31.decembrim, strādāja ar 475 613 eiro apgrozījumu, līdztekus zaudējumiem 359 175 eiro apmērā.

"Alūksnes putnu ferma" pieder holdinga kompānijai "APF Holdings", un tā patiesais labuma guvējs ir Jurijs Adamovičs.