Dezinfekcijas stendu ražotājs "Disinfeq" ar saviem saražotajiem produktiem vēlas izplesties pasaules tirgū un nest Latvijas vārdu ārpus mūsu valsts robežām.

Uzņēmuma komanda izveidota šā gada marta beigās un aprīlī dibināts "Disinfeq". Pirmais dezinfekcijas stends uzstādīts maija vidū.

"Visa pasaule šobrīd piedzīvo lielas un nebijušas pārmaiņas, kas skar ikvienu no mums. Pasaule nekad vairs nebūs tāda, kāda tā bija agrāk. Maināmies arī mēs un cenšamies pēc iespējas labāk adaptēt mūsu produktus, lai palīdzētu cilvēkiem rūpēties par savu un apkārtējo līdzcilvēku veselību," stāsta "Disinfeq" pārdošanas vadītājs Toms Martinsons.

"Disinfeq" ražojis arī sejas aizsargvairogus, kam bija liels pieprasījums ne tikai Latvijas tirgū, bet arī Apvienotajā Karalistē un Spānijā. Paralēli tam uzņēmums nodarbojies arī ar dezinfekcijas šķidrumu tirdzniecību. "Veicot izpēti, nonācām pie secinājuma, ka publiskajā telpā piedāvātās roku dezinfekcijas iespējas neveicina cilvēku vēlmi dezinficēt rokas, nav pievilcīgas un ir nepraktiskas. Tas bija pamats radīt inovatīvu, ērtu, drošu un vizuāli pievilcīgu produktu – bezkontakta roku dezinfekcijas stendu," komentē T.Martinsons.

Šobrīd uzņēmums ražo publiskām telpām piemērotus bezkontakta roku dezinfekcijas stendus, taču drīzumā plānots uzsākt ražot mazāka izmēra roku dezinfekcijas stendus, kas paredzēti novietošanai uz galda virsmām vai pie sienas, cilvēkam ērtā augstumā.

Dezinfekcijas stenda pamatkonstrukcija pilnībā tiek ražota Latvijā. Sistēmas sastāvdaļas tiek pasūtītas no dažādām ES valstīm. Stendu montāža un testēšana notiek uzņēmuma telpās Latvijā.

"Disinfeq" klienti ir gan valsts pārvaldes iestādes, gan privāti uzņēmumi, t.sk., medicīnas iestādes.  T.Martinsons norāda, ka dezinfekcijas stendu ir iespējams personalizēt – tērauda korpusā ar lāzeri izgriezt pasūtītāja logo, kā arī pielāgot pasūtītāja vēlmēm un telpu dizainam atbilstošu stenda krāsu.

Latvijā "Disinfeq" ražotie stendi ir izvietoti Latvijas Nacionālajā Bibliotekā (LNB), Veselības Centru Apvienībā (VCA),  Vaivaru rehabilitācijas centrā, Rēzeknes slimnīcā, Izglītības ministrijā, "Latvenergo", bērnu atpūtas laukumā "FunPark", apdrošināšanas kompānijā "ERGO", "Printify", dažādās privātpraksēs, t/c "Origo One", t/c "RīgaPlaza", dažādos biroju centros un restorānos. 

"Ļoti aktīvi strādājam ar ārvalstu tirgiem. Patlaban ir realizēti gandrīz 350 stendi, bet esam pārliecināti, ka šis ir tikai sākums. Latvijā pašlaik vairāki potenciālie pasūtītāji ir ieinteresēti par nomas/īres iespējām, tādēļ pašlaik ļoti nopietni izskatām arī šādu iespēju nodrošināšanu," pauž T.Martinsons.

Šobrīd uzņēmumam ir oficiāli pārstāvji Īrijā un Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Zviedrijā, Krievijā, Vācijā, Norvēģijā, Šveicē, Čehijā un Slovākijā. Tāpat "Disinfeq" skatās Apvienoto Arābu Emirātu un Amerikas virzienā.  

"Pašlaik notiek aktīvas pārrunas ar trīs pasaules mēroga uzņēmumiem – divām veikalu ķēdēm un vienu dzērienu ražotāju. Skaļi saukt vārdus vēl ir pāragri, bet viss virzās uz pozitīva iznākuma pusi, kas radītu gandarījumu, ka mēs spējam ieinteresēt ar saviem produktiem pasaules vadošās kompānijas. Uz šo dienu viena veikalu ķēde ir devusi akceptu, bet pašlaik notiek kompānijas iekšējās drošības pārbaude, jo kompānijas iekšējie drošības standarti ir augstāki par likumdošanā noteiktajiem," atklāj T.Martinsons.

Tāpat uzņēmums šobrīd aktīvi testē izstrādāto stenda attālinātās vadības aplikāciju.