Trikotāžas zeķu ražotāja SIA «Aurora Baltika» apgrozījums 2018. gadā turpināja pazemināties un bija 1,201 miljons eiro, savukārt uzņēmuma zaudējumi nedaudz samazinājušies, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Salīdzinot ar 2017. gadu, SIA «Aurora Baltika» neto apgrozījums samazinājies par 8,9%. Uzņēmuma apgrozījumam ir tendence samazināties jau piecus gadus, liecina «Lursoft» izziņa. 

Gan energoresursu, gan darbaspēka un nodokļu apmēra pieauguma rezultātā SIA «Aurora Baltika» konkurētspēja ir pasliktinājusies. «Sakarā ar ražošanas izmaksu palielinājumu, konkurēt vietējā tirgū ar eksporta precēm no Āzijas valstīm, kuru piegādi nodrošina lielākie Latvijas tirdzniecības tīkli, ir kļuvis daudz grūtāk,» sacīts uzņēmuma gada pārskatā. Tādēļ uzņēmums daudz uzmanības pagājušajā gadā veltījis ražošanas izmaksu samazināšanai. Neskatoties uz to, uzņēmums pērn strādāja ar zaudējumiem 116 tūkstošu eiro apmērā, kas gan bija par 40% mazāki nekā gadu iepriekš. 

SIA «Aurora Baltika» Latvijā pērn realizēja preces 881 tūkstoša eiro apmērā, kas veidoja 73% no kopējā apgrozījuma. Pārējā produkcija eksportēta uz tādiem tirgiem kā Zviedrija, Igaunija, Japāna un citiem. Uzņēmums 2018. gadā nodarbināja vidēji 87 darbiniekus. 

Šogad uzņēmums plāno palieināt apgrozījumu vietējā tirgū par 5-7%, paplašināt pasūtītāju loku ārvalstīs, kā arī turpināt darbu pie izmaksu samazināšanas. SIA «Aurora Baltika» novērojusi pieaugošo pieprasījumu pēc bērnu zeķbiksēm, tādēļ tā plāno palielināt ražošanas jaudas šajā produktu segmentā, iegādājoties vairākas ražošanas iekārtas. SIA «Aurora Baltika» reģistrēta 1999. gadā un ir lielākā zeķu ražotājfirma Latvijā. 

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 376 988 miljoni eiro, un tā patiesā labuma guvējs ir Mihails Uļmans un ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins. 2017. gadā SIA «Aurora Baltika» apgrozījums bija 1,318 miljoni eiro, savukārt tā zaudējumi bija 195 tūkstoši eiro.