Gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" turpina ražotnes modernizācijas projektu, piesaistot Eiropas līdzfinansējumu, informē uzņēmumā. 

Paredzēts, ka divu gadu laikā ieguldīto investīciju apjoms sasniegs 1,46 miljonus eiro. Šobrīd uzņēmums iegādājies ražošanas iekārtas par kopējo vērtību 396 300 eiro ar mērķi kāpināt ražošanas jaudas un ieviest jaunus produktus.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, tam veidojot 45% jeb 658 791 eiro no projekta kopējā apjoma. Uzņēmumā norāda, ka projekta ietvaros pamata mērķis ir jaunu produktu ieviešana industriālajai ražošanai.

"Ražošanas industrija ir ļoti mainīga, prasīga un uz attīstību vērsta. Mums ir jāspēj pielāgoties gan patērētāju paradumu maiņai un jaunām prasībām, gan arī sekot līdzi tirgus pieprasījumam. Vēl pirms pandēmijas izraisītās krīzes rūpīgi sekojām līdzi attīstības tendencēm, bet, protams, šis laiks, kad strauji kritās pieprasījums HoReCa segmentā, tikai apstiprināja mūsu pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa jaunu produktu un nišu attīstībā. Šobrīd ir pāragri saukt konkrētus produktus, bet testējam vairākus jaunus virzienus, kas prasīs ieviest arī jaunas produktu ražošanas tehnoloģijas," saka "Forevers" valdes loceklis Andrejs Ždans.

Uzņēmums norāda, ka produktu ražošanu industriālajai videi sākuši pētīt jau 2016. gadā, regulāri monitorējot tirgus pieprasījumu. Nemainīgi augsta interese ir par dažādiem ātri pagatavojamiem, jau gataviem gaļas izstrādājumiem, kuru ražošanas tehnoloģija ļauj maksimāli ilgi saglabāt produkta augstvērtīgo kvalitāti un garšas īpašības. Tas ir bijis viens no iemesliem, kāpēc līdzās Eiropas Savienības (ES) projektam uzņēmums veicis ieguldījumu arī jaunas vakuuma un iepakojuma iekārtas iegādē. Šī projekta investīcijas savukārt sasniedza 185 000 eiro.

Jau vēstīts, ka līdzās Eiropas Savienības līdzfinansējuma projektam, "Forevers" gada pirmajā ceturksnī paziņoja par investīciju novirzīšanu jaunu ražošanas un pakošanas iekārtu iegādē, kā arī autoparka atjaunošanā. Šiem mērķiem uzņēmums investēja 1,1 miljonu eiro.