Francijas ārējās tirdzniecības un ekonomikas veicināšanas valsts ministrs Franks Rīsters (Franck Riester) un Francijas uzņēmēju asociācijas MEDEF delegācija 15. septembrī apmeklēja Schneider Electric Rīgas rūpnīcu, kas ir  viena no Latvijas lielākajām elektronikas un elektroinstalācijas produktu ražotnēm. 

Rūpnīcas īpašnieks ir Francijā dibinātais starptautiskais koncerns Schneider Electric.

“Mūsu rūpnīca ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas tautsaimniecības modernizācijā un abu valstu ekonomisko saišu nostiprināšanā. Ir radītas modernas darba vietas kvalificētiem vietējiem elektroinstalācijas nozares speciālistiem, tiek ražots moderns elektroaprīkojums, kas ir pieprasīts visā pasaulē. Šobrīd Schneider Electric rūpnīca jau ir izaugusi par nozīmīgu nozares spēlētāju visā reģionā, pie tam uzņēmums katru gadu aug un paplašina ražoto produktu sortimentu. Apgrozījums pērn palielinājās par 11%, sasniedzot 72 miljonus eiro, bet šogad tiek plānots pat 26% pieaugums, sasniedzot 91 miljonu eiro. Galvenie rūpnīcas ražojumi ir iespiedshēmas un to montāžas risinājumi, kas gandrīz pilnībā (99,9%) tiek eksportēti. Rīgas rūpnīcai ir izveidojusies cieša sadarbība ar Schneider Electric ražotnēm Francijā, Vācijā, Šveicē un citās Eiropas valstīs,” stāsta Schneider Electric Rīgas rūpnīcas vadītājs Lorāns Gerū (Laurent Gueroux)

“Latvijas un Francijas attiecībās tendences ir labas, taču es uzskatu, ka tomēr ir iespējas, lai padziļinātu mūsu ekonomiskās attiecības. Ir daudz neizmantota potenciāla, ko apgūt: mums jāizmanto katra iespēja, lai veidotu ciešākas saites starp mūsu uzņēmumiem zaļajā sektorā, digitālajā jomā, kā arī aizsardzības un valsts drošības jautājumos. Lielisks piemērs Francijas – Latvijas veiksmes stāstam ir Schneider Electric Rīgas rūpnīca, kas nodarbina 340 cilvēkus, bruģējot ceļu vēl daudzsološākām biznesa partnerattiecībām,” norāda Francijas ārējās tirdzniecības un ekonomikas veicināšanas valsts ministrs Franks Rīsters.

Vizītē Schneider Electric rūpnīcā piedalījās Francijas ārējās tirdzniecības un ekonomikas veicināšanas valsts ministrs Franks Rīsters, Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna (Aurelie Royet-Gounin), kā arī Francijas uzņēmēju asociācijas MEDEF pārstāvji.

Francijas valdības un uzņēmēju delegācija Latviju apmeklē Latvijas un Francijas biznesa foruma ietvaros, kas tiek organizēts kā turpinājums Francijas prezidenta Emanuela Makrona 2020. gada vizītei Latvijā. 

Latvijas – Francijas biznesa forumu sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā un Francijas uzņēmumu asociāciju MEDEF organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. 

Schneider Electric Rīgas rūpnīcā notiek gan elektronikas komponenšu ražošana, gan arī to montāža un gala testēšana. Rūpnīcā saražotā produkcija tālāk ir pieejama gan uz vietas Latvijas iekšējā tirgū, gan arī tiek eksportēta uz citām Eiropas valstīm.

Schneider Electric Rīgas rūpnīca darbu sāka 1993. gadā, un tajā tiek ražoti dažādi elektronikas un elektroinstalācijas produkti.  Rūpnīcas kopējā platība ir 11,5 tūkstoši kvadrātmetru, un tajā strādā 350 kvalificēti speciālisti. Tuvāko gadu laikā ir plānots rūpnīcu modernizēt un paplašināt aptuveni par trešdaļu līdz 16 tūkstošiem kvadrātmetru. 

Paredzams, ka ražotnes paplašināšana ļaus kāpināt ražošanu un produkcijas pārdošanas apjomus par 70%. Kopējā rūpnīcā saražo elektronikas un elektroinstalācijas produktu pārdošanas vērtība gadā veido aptuveni 72 miljonus eiro.