«Draugiem Group» meitasuzņēmums AS «Printful Latvia» atklājis jauno Eiropas ražotni. Tā atrodas «Lidostas Parkā», Mārupes novadā. 

«Printful» nodrošina apdrukas, noliktavas un izsūtīšanas pakalpojumus, kā arī grafiskā dizaina, foto/video, mārketinga un klientu apkalpošanas servisu maziem un vidējiem tiešsaistes biznesiem. 

Jaunā ražotne ir vairāk nekā 4000 kvadrātmetrus plaša, un «Printful» vajadzībām rezervētas arī papildu telpas, kurās šobrīd atrodas īstermiņa nomnieki, sniedzot uzņēmumam attīstības iespējas nākotnē.

Uzņēmuma pārstāvis Raitis Puriņš atklāj, ka, pārceļoties uz jaunajām telpām, papildu investīcijas uzņēmumam nav bijusi vajadzība piesaistīt. «Draugiem.lv» veiksme sākotnēji ļāvusi attīstīties, taču šobrīd «Printful» pats ir kļuvis par veiksmīgu uzņēmumu, viņš akcentē.

Līdz šim uzņēmums printēšanas iekārtās investējis 17 miljonus eiro. Četras no tām atrodas jaunajā ražotnē «Lidostas Parkā», bet ASV ražotne Kalifornijā esot desmit reizes lielāka. R. Puriņš raksturo viena printera izmaksas, salīdzinot tās ar viena Ferrari cenu.Latvijā šobrīd uzņēmumā strādā gandrīz 300 darbinieku liela komanda, jauni darbinieki pievienojas ik nedēļu. Taču R. Puriņš atzīst, ka atrast darbiniekus kļūst aizvien izaicinošāk. Tādēļ uzņēmums Eiropā turpina attīstīties arī Barselonā. Ražošanas procesi tiek vadīti pēc iespējas automatizētāk, lai darbinieku skaitam nenāktos trīskāršoties. Ražotnes otrajā stāvā atrodas telpas ofisa vajadzībām.

Nedēļā uzņēmums Latvijā izpilda un tālāk piegādā vairāk nekā 10 tūkstošs pasūtījumu. Efektīvas ražošanas pamatā esot tas, ka tā  notiek uzņēmuma ietvaros. «Paši kontrolējam visu procesu no sākuma līdz beigām. Rūpējamies par funkcionalitāti, ražošanu, kvalitāti. Nodrošinām pilnu klientu servisu, tai skaitā arī video un foto servisu,» stāsta ražošanas vadītājs Raivis Pētersons. Līdz ar to uzņēmumam šobrīd Latvijā neesot līdzīgu konkurentu, kas spētu nodrošināt tik plašu apkalpošanu, viņš ir pārliecināts.

Ražošana Latvijā uzņēmumu ļoti apmierinot. R. Puriņš stāsta: «Nodokļu sistēma ir laba, ir forši strādāt kopā ar saviem parteriem savā valodā, visu var ātri sarunāt, mūsu programmētāji var ērti atbraukt uz ražotni, ja nepieciešams. Arī «Latvijas Pastam» ir labs ātrums, uz Nīderlandi varam paciņas piegādāt divās dienās. Pasts attīstās, tagad izsekošanas informācija ir arī angļu. valodā un cenšamies panākt, lai tā drīzumā būtu arī spāņu valodā. Jaunajā ražotnē esam tuvāk piegādātājiem, šķiet, ka visi par to ir priecīgi. Viss tagad notiek efektīvāk.»

Uzņēmums saražoto produkciju pārsvarā eksportē, Latvijā paliek nedaudz virs simts produktiem mēnesī. Galvenais eksporta tirgus Latvijā saražotajai produkcijai ir Eiropas valstis, taču produkti tiek piegādāti arī uz Ķīnu, Japānu un citam valstīm. R.Puriņš saka, ka «ir prieks aptvert daļu no pasaules un to darīt no Rīgas».

Ražotnē tiek izšūts uz audumiem un produktiem, apdrukāti audumi un šūti gatavi produkti, piemēram, krekli, legingi, šorti u.c. «Printful» mērķis ir nodrošināt pilnu pakalpojumu klāstu jebkuram, kurš vēlas uzsākt savu globālo e-komercijas biznesu.