Kokrūpniecības uzņēmums SIA «Gaujas Koks» 2018. gadā strādājis ar apgrozījumu 84,420 miljonu eiro apmērā, kas ir augstākais uzņēmuma sasniegtais apgrozījums kopš tā dibināšanas, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Salīdzinot ar 2018. gadu, SIA «Gaujas Koks» pērn palielinājis apgrozījumu par 35,5% jeb 21,582 miljoniem eiro. «Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt sekmēja pieprasījuma pieaugums zāģmateriālu tirgūs, kas izteikti bija jūtams pārskata gada pirmajos trīs ceturkšņos,» sacīts SIA «Gaujas Koks» gada pārskatā.

Arī uzņēmuma peļņa pērn pieaugusi - tā bija 3,742 miljoni eiro, kas bija par 16% jeb 517 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2017. gadā. Peļņas rādītāju izaugsmes tempus gan bremzēja augstā pieprasījuma izraisītais zāģbaļķu cenu pieaugums gada nogalē.

«Gaujas Koks» apgrozījuma kāpums Infogram 2018. gadā SIA «Gaujas Koks» turpināja iesāktos investīciju projektus, ieguldot uzņēmuma attīstībā 8,5 miljonus eiro, ko uzņēmums nodrošināja no savas pamatdarbības naudas plūsmas, nepiesaistot papildus finansējumu no bankām.

Pagājušajā gadā SIA «Gaujas Koks» nodarbināja vidēji 372 darbiniekus, kas bija par 61 mazāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma kopējie maksājumi valsts kopbudžetā savukārt pieauga līdz 2,143 miljoniem eiro.

SIA «Gaujas Koks» gada pārskatā atzīmē, ka šogad novērojama būtiska zāģmateriālu tirgus lejupslīde. Tādēļ konkurences uzlabošanas nolūkos uzņēmums turpinās izmantot pieredzi mašīnbūves jomā, ieguldot augstākajām prasībām prasībām atbilstošu iekārtu ražošanā, lai tās pielietotu efektīva un inovatīva ražošanas procesa nodrošināšanai. Uzņēmums arī plāno attīstīt jaunu un inovatīvu produktu ražošanu.

SIA «Gaujas Koks» pamatdarbība ir zāģēto, kaltēto, ēvelēto un izpregnēto skujkoku zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība. Uzņēmumam ir divas rūpnīcas - viena Gulbenes novada Stradu pagastā un Jēkabpilī.

2017. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 60,838 miljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 3,225 miljoni eiro. Tas nodarbināja 433 darbiniekus un tā kopējie maksājumi valsts budžetā veidoja 2,001 miljonu eiro.

SIA «Gaujas Koks» reģistrēts 1991.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 558 004 eiro un tā vienīgais īpašnieks ir Vitālijs Čmihovs.