Grindeks būvēs jaunu ražotni

Ražošana
2020. gada 23. septembris 11:42

Zāļu ražotāja AS "Grindeks" koncerna attīstības stratēģija līdz 2025.gadam paredz ievērojamu jaunu aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu klāsta paplašināšanu, jaunas ražotnes būvniecību, kā arī meitasuzņēmuma "Kalceks" attīstību, liecina "Grindeks" paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

Saskaņā ar šo stratēģiju, uzņēmums turpmāk fokusēsies uz sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo, pretvēža un diabēta ārstēšanas medikamentu klāsta paplašināšanu.

Plānots, ka 2025.gadā produktu klāstu šajās terapeitiskajās grupās veidos 105 gatavo zāļu formas, un tās tiks eksportētas uz 97 pasaules valstīm. Lai stiprinātu savu konkurētspēju un neatkarību no ārvalstu aktīvo farmaceitisko vielu ražotājiem, tiek plānots paplašināt "Grindeks" aktīvo farmaceitisko vielu klāstu līdz vismaz 40 vielām 2025.gadā.

Svarīgs izaugsmes priekšnoteikums būs aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu ražošanas jaudas palielināšana, tāpēc uzņēmums iecerējis jaunas ražotnes būvniecību Latvijā. Patlaban jau sākta projekta izstrāde un nepieciešamā investīciju apjoma apzināšana. Iecerēts, ka projekts tiks īstenots vairākos posmos.

"Esam sasnieguši tādu "Grindeks" koncerna attīstības stadiju, kas prasa pieņemt ļoti nozīmīgus, stratēģiski pārdomātus lēmumus par ieguldījumiem uzņēmuma nākotnē. Lai palielinātu koncerna konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgos, kā arī sasniegtu ambiciozus mērķus, mums nepieciešamas lielākas gatavo zāļu formu un aktīvo farmaceitisko vielu ražošanas jaudas. Mūsu projekts paredz izveidot jaunu pasaules līmeņa farmaceitisko ražotni, kas nesīs lielu atdevi arī Latvijas ekonomikai un veicinās valsts eksporta pieaugumu," paziņojumā norāda "Grindeks" padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

"Grindeks" koncerna ilgtermiņa stratēģija paredz arī mērķtiecīgu meitasuzņēmuma "Kalceks" attīstību, specializējoties uz medikamentiem slimnīcu segmentam. Plānots, ka jau 2020.gadā "Kalceks" medikamentu pārdošanas rādītājs sasniegs 40 miljonus eiro.

AS "Grindeks" koncerna peļņa 2019.gadā sasniedza 13,4 miljonus eiro. Koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 141,4 miljoni eiro. 

Kompānijas kapitālā 94,16% pieder Lipmanu ģimenes uzņēmumam SIA "Liplat Holding". "Grindeks" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.