Kā top?: Rakvere kabanoss desiņas

Ražošana
2019. gada 6. septembris 09:16

Šonedēļ portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ieskatīties jauno Rakvere zīmola kabanoss desiņu ražošanas procesā.

«Kabanoss desiņas ir viens no jaunākajiem uzņēmuma produktiem, taču ideja par šī veida produktu ražošana radusies jau pirms vairākiem gadiem,» stāsta HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Kabanoss desiņas ir uzkoda, ko iespējams paņemt līdzi, piemēram, skrienot uz darbu, atpūšoties draugu lokā, citās situācijās.

«Šī segmenta produkti kļūst aizvien pieprasītāki, un sapratām, ka šādā veidā uzņēmumam ir iespēja augt un attīstīties ar inovatīvu produktu. Ražošanā sākām investēt pērn, taču investīcijas noslēdzām šajā gadā. Nemitīgi mēģinājām pilnveidot procesus, taču tas nebija viegli, tehnoloģija ir diezgan sarežģīta, turklāt zināšanu par šādu ražošanas veidu Latvijā nav, tādēļ viss bija jāmācās no jauna. Tādējādi var teikt, ka no idejas līdz pašreizējam posmam pagājuši aptuveni trīs gadi,» viņš piebilst.

Kopējās investīcijas kabanoss desiņu ražošanas iekārtās pārsniedz 300 tūkstošus eiro.

Šajā gadā uzņēmums pārdevis jau vairāk nekā 200 000 produkcijas vienību, taču H. Lapiņš prognozē, ka tas ir tikai sākums un ar šo kategoriju uzņēmums var būt interesants ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citās Eiropas valstīs. Arī nākotnē plānots turpināt attīstīt šo segmentu.

Jaunais produkts ir videi draudzīgs - tam nav apvalka, un nākotnē uzņēmums plāno vēl vairāk samazināt plastmasas izmantošanu ražošanā, nākamā gada laikā apjomus samazinot par vismaz 5 tonnām.

Skaties, kā top kabanoss desiņas!