No Iekšlietu ministrijas padotībā esošās Nodrošinājuma Valsts aģentūras AS "MADARA Cosmetics" ražotnē nogādāti 5000 litri spirta ar koncentrāciju virs 90%, kas tiks izmantots dezinfekcijas līdzekļu ražošanā, informē Iekšlietu ministrijā.

Spirtam ir tikušas veiktas pārbaudes un tas atzīts par nekaitīgu izmantošanai dezinfekcijā. AS MADARA Cosmetics sadarbībā ar SIA "L.Ē.V." pieņems konfiscēto etilspirtu un bez maksas pārstrādās to par virsmu dezinfekcijas līdzekli.

LASI ARĪ: Arī Bio2You uzsāk dezinfekcijas līdzekļu ražošanu 

"Krīzes situācijās jāspēj rast radoša pieeja problēmu risināšanai. Dienesti rūpīgi ir strādājuši, lai apkarotu nelegālos akcizēto preču ražotājus un kontrabandistus, un parastā kārtībā šīs akcizētās preces tiek iznīcinātas. Pirmo reizi brīvās Latvijas laikā konfiscēto spirtu izmantosim lietderīgi, lai iekšlietu dienesti un citas valsts un pašvaldību iestādes, ieskaitot slimnīcas, būtu nodrošinātas ar dezinfekcijas līdzekļiem laikā, kad tie ir deficītā un tiek tirgoti par paaugstinātu cenu," pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

LASI ARĪ: Higiēnas preču rezerves atbilst vairāku mēnešu vidējam patēriņam

"Šajā krīzes situācijā mums visiem ir jābūt vienotiem. Kad Iekšlietu ministrija mūs par šo uzrunāja, mūsu lēmums bija tūlītējs, ka jāmēģina iesaistīties un palīdzēt valstij. Uzņēmāmies pārstrādāt 5000 litrus spirta dezinfekcijas līdzekļos - šo darām savas sociālās atbildības programmas ietvaros un ceram, ka šādi arī mēs varam dot nelielu artavu vīrusa izplatības ierobežošanā," uzsver AS Madara Cosmetics valdes loceklis Uldis Iltners.

Dezinfekcijas līdzeklis tiks iepildīts 5 litru tilpuma kannās. Darbs pie dezinfekcijas līdzekļa sagatavošanas tiks uzsākts nekavējoties līdz ar spirta nodošanu, uz 27.martu būs pieejama daļa no apjoma, viss apjoms izmantošanai dienestos būs pieejams ne vēlāk kā līdz 3.aprīlim. Atlikušais spirta daudzums tiks nodots pārstrādei citam komersantam, par ko tiks ziņots tuvākajā laikā.