Luminor banka atbalstījusi vienu no lielākajiem Latvijas tehnoloģiju ražošanas uzņēmumiem AS SAF Tehnika, piešķirot finansējumu 4,95 miljonu eiro apmērā. 

Tas paredzēts apgrozāmajiem līdzekļiem, lai uzņēmums varētu īstenot vērienīgus projektus, panāktu biznesa apjoma pieaugumu, kompensētu izejmateriālu cenu pieaugumu, kā arī nodrošinātos ar papildu uzkrājumiem. 

SAF Tehnika ir bezvadu datu pārraides iekārtu ražotājs un eksportētājs. Uzņēmuma ražotie produkti nodrošina bezvadu risinājumus ciparu balss un datu pārraidei, mobilo un fiksēto tīklu operatoriem, datu pārraides nodrošinātājiem, privātiem un valsts uzņēmumiem. Vairāk kā 20 gadu gaitā uzkrātā pieredze un zināšanas ļāvušas attīstīt virkni inovāciju, laižot tirgū pasaulē mazāko mikroviļņu spektra analizatoru sēriju Spectrum Compact, kā arī izveidojot bezvadu sensoru tīklu risinājumu apkārtējās vides analīzei un uzraudzībai – zīmolu Aranet (IoT – Internet of Things segments).

“Uzņēmuma zīmols un produktu līnija Aranet – turpina ieņemt spēcīgu lomu biznesa attīstībā,  darbojoties vairākos biznesa segmentos tai skaitā agrikultūrā, ēku apsaimniekošanā un publiskajā sektorā. Joprojām ir pieprasīts iekštelpu gaisa kvalitātes sensors Aranet4, ko veicināja gan Covid-19 ietekme, gan pircēju izpratne par gaisa kvalitātes un ventilācijas nozīmību ne tikai vīrusu izplatības ierobežošanā, bet arī kognitīvo un darba spēju uzlabošanā. Savukārt attālinātais jeb hibrīda tipa darbs visā pasaulē veicina pieprasījumu pēc datu pārraides jaudas un datu kvalitātes uzlabojumiem, ko SAF Tehnika spēj nodrošināt. 
Apgrozāmo līdzekļu pieejamība ir svarīga, lai arī turpmāk izvērstu savu darbību, nodrošinātu  iepirkumu apjomus un termiņus, kā arī spētu izpildīt lielāko daļu pasūtījumu ierastajos izpildes laikos. Turpinām investēt zinātniskajā pētniecībā un attīstībā, lai radītu jaunus un uzlabotu jau esošos produktus, kas atbilst klientu mainīgajām vajadzībām,” saka AS SAF Tehnika Valdes locekle Zane Jozepa.

“Tehnoloģiju nozare joprojām atrodas savā zenītā, un esam gandarīti atbalstīt vienu no Latvijas celmlaužiem šajā jomā, lai konkurētu ar jomas “milžiem” no visas pasaules. Arī Covid-19 pandēmija nav kaitējusi uzņēmuma izaugsmei, gluži pretēji – uzņēmums šo laiku veiksmīgi izmantojis savu produktu attīstīšanai un pilnveidošanai. Ar atbalstu SAF Tehnika ceram veicināt informācijas tehnoloģiju īpatsvara pieaugumu Latvijas eksporta preču un pakalpojumu grozā, jo tehnoloģiju nozare arī turpmāk būs ļoti perspektīva,” saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Uzņēmuma produkti ir plaši atpazīti un pielietoti visā pasaulē gan valsts, gan privātajos sektoros. Jomas, kur izmanto dažādos bezvadu risinājumus, arvien paplašinās, dominanci saglabājot gan mobilajos sakaros, interneta pakalpojumu sniegšanā, industriālajā rūpniecībā, finanšu industrijā, medijos, hortikultūrā un gan vēl daudzās nozarēs. 

AS "SAF tehnika" neto apgrozījums 2022./2023. finanšu gada pirmajā ceturksnī bija 11,416 miljoni eiro, kas ir par 46,3% vairāk nekā 2021./2022. finanšu gada pirmajā ceturksnī, kā arī tika gūta 2,562 miljonu eiro peļņa, kas ir par 68,7% lielāka nekā iepriekšējā finanšu gada pirmajā ceturksnī, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Finanšu gada pirmais ceturksnis ilga no 2022.gada 1.jūlija līdz 2022.gada 30.septembrim.

"SAF tehnikas" grupā ietilpst Latvijas "SAF tehnika", kā arī ASV kompānijas "SAF North America LLC" un "SAF Services LLC". Kompānijas lielākie akcionāri ir Didzis Liepkalns (17,05%), SIA "Koka zirgs" (11,59%), Andrejs Grišāns (10,03%), Normunds Bergs (9,74%) un Juris Ziema (8,71%). "SAF tehnikas" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.