Latvijā bāzētais biotehnoloģiju uzņēmums “Latvia MGI Tech” sāk gēnu sekvencēšanas iekārtu un reaģentu ražošanu, lai zinātņietilpīgus produktus eksportētu uz ASV un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. 

Uzņēmuma ražošanas centrs 7000 m2 platībā atrodas “Lidostas parka” teritorijā. “Latvia MGI Tech” ir “MGI” ražošanas centrs Eiropā, kas paredzēts starptautiskai biznesa attīstībai ES un ASV.

Latvijā uzņēmums turpmāk ražos genomu sekvencēšanas iekārtas “DNBSEQ-G400” un pavadošos reaģentus “HotMPS”, lai audzētu eksportspēju mērķa tirgos. “DNBSEQ-G400” sekvencēšanas iekārta šobrīd ir visvairāk pieprasītā biotehnoloģija uzņēmuma produktu portfelī un tiek plaši izmantota gan zinātniskos institūtos, gan medicīnas diagnostikas centros visā pasaulē.

“Šis ir nozīmīgs atskaites punkts ne vien uzņēmuma attīstībā, bet arī biotehnoloģiju ražošanas līdera pozīcijas nostiprināšanā Baltijas valstīs. Viens no modernākajiem Eiropas mēroga ražošanas centriem tapis, pateicoties intensīvam darbam un ilgtermiņa investīcijām aptuveni 20 miljonu eiro vērtībā. Šeit mūsu enerģiskā komanda ražos augstas tehnoloģiskās sarežģītības produktus ar augošu pieprasījumu pasaulē. Tas palīdzēs veikt jaunus atklājumus zinātnē, kā arī cīņā ar onkoloģiskām vai citām smagām slimībām, uzlabojot agrīnas diagnostikas iespējas, un tādējādi piemeklēt labākās ārstēšanas metodes. Mēs pakāpeniski palielināsim savu ražošanas jaudu, attīstīsim eksportu uz ASV un ES valstīm, vienlaicīgi radot jaunas darba vietas,” akcentē biotehnoloģiju uzņēmuma “Latvia MGI Tech” izpildviceprezidents Dr. Andis Šlaitas. 

Dr. Šlaitas papildina, ka nepietiek vien ar iekārtām, lai palielinātu biotehnoloģiju ražošanas un izmantošanas potenciālu. Viņa ieskatā, plašākai izaugsmei svarīgs ir augsti kvalificēts un izglītots darbaspēks, kas ir apguvis biotehnoloģiju specifiku, ģenētiku un inženierzinātņu disciplīnu.

“Ar gandarījumu redzu, kā mūsu Rīgas filiāle attīstījusies no biroja, loģistikas un klientu pieredzes centra līdz pirmajai ražotnei Eiropā. Mēs saprotam, cik svarīga mūsu partneriem ir ne vien tehniskās apkopes un atbalsta funkcija, bet arī reģionālā ražošana un piegāde, tāpēc mēs palielināsim ražošanas jaudas Eiropā un turpināsim aktīvi sadarboties ar partneriem zinātnes projektos,” pauž “MGI” Eiropas un Āfrikas ģenerāldirektors Dr. Juns Hou (Yong Hou). 

Latvijā bāzētais “Latvia MGI Tech” ne vien nodrošina darba un prakses iespējas, bet arī aktīvi iesaistās vietējos un starptautiskos nozares pasākumos, sadarbojas ar universitātēm un motivē cilvēkus sākt karjeru eksaktajās zinātnēs, īpaši saistībā ar biotehnoloģiju disciplīnām.  

Uzņēmuma mērķis ir veicināt augstas sarežģītības tehnoloģiju pieejamību, aptverot pēc iespējas plašāku metožu lietojumu. “Latvia MGI Tech” gatavību ieguldīt zinātnes un inovāciju ražošanas attīstībā ir apliecinājis, Latvijā investējot kopumā vairāk nekā 20 miljonus eiro kopš darbības sākuma 2019. gadā.