Iepriekšējā veiksmīgā darba pieredze tipogrāfijā Sergejam un Annai Maksimoviem ļāvusi izpētīt kartona īpašības un radīt no tā konstruktorus.

Anna ar vīru tipogrāfijas nozarē darbojas jau 15 gadus, kopā viņi savulaik izveidoja tipogrāfijas uzņēmumu, bet 2018. gada janvārī dibināta SIA Smubic, kuras galvenais produkts ir 3D kartona konstruktori krāsošanai, kas tiek ražoti no ekoloģiski tīra kartona. Uzņēmējdarbības uzsākšanā investēti 6000 eiro. Izvēlēts ražot tieši šādus produktus, lai gan bērni, gan viņu vecāki varētu tos veidot un krāsot. Produkta ideja: saliec–krāso–spēlējies. Konstruktora pamatā ir patentēts un inovatīvs savienojums, kas ļauj to salikt viegli, ātri un bez līmes un šķērēm. Ražošanā tiek izmantots izturīgs kartons, nevis gofrēts. Kartona konstruktoriem ir dažādi veidi: mājiņas–kastītes, mājiņas–lādītes, dzīvnieki, mašīnas, mēbeles, lādītes, kubi, konstrukcijas un arhitektūras elementi. Konstruktorus var izmantot atsevišķi vai veidot kompozīciju. Produkts ir daudzfunkcionāls –saliktu un krāsotu konstruktoru var izmantot kā mājiņu, kā kastīti mazām lietām, kā dāvanu kastīti vai kā mājas dekoru. Ir daudzveidīgas iespējas kartona konstruktorus krāsot, modificēt, mainīt un dekorēt. Visos produktos tiek izmantots inovatīvais savienojumu princips.

Attīsta pārdošanu Eiropā

Šobrīd uzņēmums darbojas, pateicoties dibinātāju ieguldījumiem un atbalstam no Ventspils biznesa inkubatora puses. Kā norāda uzņēmuma līdzīpašniece A. Maksimova, tad produkts ir īpašs ar to, ka nav nepieciešamas nekādas iepriekšējās zināšanas vai prasmes. Konstruktorus var veidot no trīs gadu vecuma kopā ar vecākiem un pēc tam krāsot pēc brīvas fantāzijas lidojuma. «Mūsu produkts sevī ietver to, cik var būt vērtīgi un interesanti pavadīts laiks ar ģimeni,» uzsver A. Maksimova. Šobrīd uzņēmuma radītie produkti pieejami veikalos Ventspilī, Kuldīgā un Rīgā, kā arī norit pārrunas ar citiem tirdzniecības partneriem. Smubic piedalījies starptautiskā rotaļlietu izstādē Spielwarenmese 2019 Nirnbergā, Vācijā, pateicoties tam attīstījusies pārdošana Eiropā. Visi konstruktoru veidi tiek eksportēti uz Spāniju, Vāciju, Slovēniju, Austriju, Franciju, pieprasītākie no tiem – mājiņas–lādītes, dzīvnieku un mašīnu konstruktori. «Produkts var būt interesants vairāku valstu tirgiem tāpēc, ka tas ir ekoloģisks un neprasa prasmes no tā gala paterētāja – bērniem, vecākiem,» komentē A. Maksimova.

Ražos arī ofisam un mājām

Nākotnē uzņēmums plāno paplašināt piedāvājumu klāstu. «Vēlamies ieviest piedāvājumā komplektus, kur būs ne tikai krāsas, bet arī plastilīns, salvetes, lai radītu dekupāžu, un aerosola flomasteri. Izstrādes procesā ir mašīnu komplekts, kur visa mašīna kustēsies un spīdēs arī lukturi,» stāsta A. Maksimova. Uzņēmums plāno ražot produktus, kas domāti arī ofisam un mājām, piemēram, dažāda veida kumodes, plauktiņus, kas ražoti no kartona, balstoties uz patentēto savienojumu, kā arī plāno izgatavot produktus, kuru mērķis ir izglītot bērnus un veicināt attīstību. «Lai tos ražotu, mums būs nepieciešama sadarbība ar speciālistiem. Radīt produktus bērniem ir prieks,» atzīst A. Maksimova.