Pilna tāfele ar pasūtījumiem

Ražošana
2019. gada 9. oktobris 06:30

Plašās telpās bijušās VEF telefonu rūpnīcas teritorijā šogad ir iemājojusi metālapstrādes SIA Baltic Steel Industry, kam ir visnotaļ ambiciozi nākotnes plāni.

Sadūšoties un mesties ar pilnu jaudu uzņēmējdarbībā SIA Baltic Steel Industry valdes loceklim Aigaram Uzulam nav bijusi nekāda lielā problēma. Tā kā viņš, strādājot Rīgas arhitektu birojos, ir vadījis dažādus lielu būvniecības kompāniju projektus, viņam ir daudz kontaktu, ar kuru palīdzību iespējams atrast un piesaistīt partnerus. Jaunam uzņēmumam ir nepieciešams atbalsts, ja tāda nav, tad kaut ko sākt ir ļoti riskanti, atzīst jaunais uzņēmējs. Viņš gan teic, ka šobrīd pasūtījumi nav problēma. Lielākās galvassāpes uzņēmumam sagādā apgrozāmo līdzekļu trūkums, tāpēc tiek meklēts finanšu investors.

Fokuss uz eksportu

Metālapstrādes uzņēmums darbību sācis šī gada 8. martā – Starptautiskajā sieviešu dienā, smej A. Uzuls, precizējot, ka tā nav bijusi tīša izvēle, gluži vienkārši – sakritība. Ģimenes uzņēmuma īpašniece ir Aigara sieva Liene Uzule. Tā kā viņa iepriekš ir strādājusi banku sektorā, viņas pārziņā ir visas uzņēmuma grāmatvedības lietas un finanšu jautājumi, kā arī dokumentu sagatavošana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jēkabpils biznesa inkubatoram, kurā uzņēmums darbojas. A. Uzuls ir ieguvis arhitekta izglītību, viņš ir strādājis arhitektu birojos, kur bijis cieši saistīts ar projektēšanu, ražošanu un būvniecību. «Kā projektu vadītājs, strādājot ar lielām būvniecības kompānijām, biju uzkrājis lielu pieredzi. Dažādu apstākļu sakritības dēļ pienāca laiks dibināt savu uzņēmumu. Nolēmu pievērsties metāla konstrukciju ražošanai, kas ir galvenais Baltic Steel Industry darbības virziens,» stāsta  uzņēmējs. 

Kompānija piedāvā dažāda veida metāla konstrukcijas, tostarp liela izmēra ēku nesošās konstrukcijas, kā arī mazākus norobežojošus elementus – margas, kāpnes, rūpnieciskās platformas un balkonus. Tas ir atvērts arī dažādiem nestandarta risinājumiem. A. Uzulam ir nepieciešamās zināšanas un iemaņas metālapstrādē, viņš ir ieguvis sertifikātus, kas nepieciešami, lai darbotos šajā nozarē. Iegūti arī eksportēšanai nepieciešamie sertifikāti, jo uzņēmums pamatā fokusējas tieši uz ārvalstu tirgu. Šobrīd tas ražo galvenokārt metāla platformas lielām Somijas rūpnīcām, kā arī dažādas metāla konstrukcijas, piemēram, kāpnes un margas. Tām tirgus ir visā pasaulē, tāpēc daudzi Baltic Steel Industry ražotie metāla izstrādājumi no Somijas aizceļo uz citām valstīm, piemēram, Ķīnu, teic A. Uzuls. 


Visu rakstu lasiet 9. oktobra laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.