Ar zīmolu "Dzintars" strādājošais kosmētikas ražotājs SIA "H.A.Brieger" nākamgad plāno pārsniegt 10 miljonu eiro apgrozījumu, bet peļņu plānots gūt pēc aptuveni trim gadiem, intervijā sacīja "H.A.Brieger" līdzīpašniece un vadītāja Anastasija Udalova.

Viņa pastāstīja, ka produkcija šogad Latvijā ir pārdota vairāk nekā viena miljona eiro vērtībā, savukārt interneta veikalā pārdota produkcija apmēram 50 000 eiro vērtībā. Udalova atturējās prognozēt šī gada apgrozījumu, vien norādīja, ka tas varētu tuvoties 10 miljoniem eiro. 

"Līdz šim sasniegtais vairāk nekā viens miljons eiro ir tikai Latvijā pārdotā produkcija. Nesen esam aizsūtījuši pirmo eksporta kravu uz Gruziju, plānojam sākt eksportu uz Uzbekistānu, ceram sākt pārdot produkciju Krievijā interneta veikalos. Pirmie četri mēneši mums ir bijuši tāds starta periods, bet vēl līdz gada beigām ir atlikuši gandrīz seši mēneši, un mēs spēsim sasniegt vēl labākus rezultātus gan eksporta tirgos, gan vietējā tirgū," sacīja Udalova.

Viņa piebilda, ka pēdējā gadā pirms maksātnespējas "Dzintara" apgrozījums bija seši miljoni eiro, bet nevienā gadā uzņēmuma apgrozījums nebija lielāks par 10 miljoniem eiro. Tādējādi Udalova prognozēja, ka ar šā gada rezultātiem "H.A.Brieger" atgriezīsies pie tiem apmēriem, kādi bija "Dzintaram" pirms maksātnespējas, un jau nākamajā gadā apgrozījums būs lielāks par 10 miljoniem eiro.

"Iespējas rūpnīcā ir ļoti plašas, mums ir 43 000 kvadrātmetru platība, iespēju ražot ir ļoti daudz. Ja runājam par iekārtām, tad esam sākuši pirmo renovācijas posmu, kura laikā tiks nomainītas visas fasēšanas iekārtas. Cerams, pēc gada-pusotra "Dzintaram" būs jaunākās fasēšanas līnijas visā Baltijā gan lūpu balzamiem, gan flakoniem, dažādām tūbām. Jaudas būs milzīgas. Sāksim ar fasēšanas iekārtām, otrajā posmā plānots mainīt vārīšanas katlus. Kopumā trīs posmos mēs gribam atjaunot visu ražošanu Mālu ielā 30," teica Udalova.

Viņa piebilda, ka visas vecās "Dzintara" iekārtas nav plānots nomainīt pret jaunām - dažas iekārtas paliks vecās, bet mainītas tiks tās iekārtas, kas neatbilst mūsdienu energoefektivitātes prasībām, kuras ir dārgas lietošanā.

Jautāta, cik ilgā laika posmā plānots modernizēt ražošanu, Udalova teica, ka to ir plānots paveikt piecu gadu laikā.

"Līdz šim kopumā ražošanā esam ieguldījuši astoņus miljonus eiro. Tikai iekārtās ir plānotas investīcijas vairāk par pieciem miljoniem eiro, bet pārējiem remontdarbiem, telpām, noliktavām - kopumā 10 miljoni eiro nākamajiem pieciem gadiem," sacīja Udalova.

Vienlaikus Udalova minēja, ka pēc trim gadiem "H.A.Brieger" plāno strādāt ar peļņu. "Ja bankas būs aktīvākas finansēšanā, tad ātrāk. Tagad mēs strādājam ar Igaunijas "Swedbank", diemžēl Latvijā neviena banka mūs nevēlas finansēt," viņa atzina.

Jautāta, kādas izmaiņas līdz ar modernizāciju sagaida "Dzintara" ražotni Mālu ielā, Udalova sacīja, ka teritorijā būs jauna biroja ēka, savukārt esošās administrācijas telpas tiks atvēlētas ražošanai, bet brīvās - izīrētas. 

"Laboratorijas pārcelsim uz jauno biroja ēku, kas būs tuvāk fasēšanai, jo laboratorijās ir jāpārbauda gatavā produkcija. Visas telpas un ēkas, ko spēsim iesaistīt ražošanā, būs ražošanai, kas ir primārais lietošanas mērķis visai šai teritorijai. Visi īrnieki, kas tieši nekonkurē ar mums, ir aicināti, jo Rīgā un Pierīgā gatavu un brīvu ražošanas telpu ir ļoti maz. Mums savukārt telpu ir daudz, mēs esam gatavi dalīties un dot iespēju citiem uzņēmumiem šeit attīstīties un augt kopā ar mums. Mums ir vairāk par sešiem hektāriem zemes, un iespēju ir ļoti daudz," sacīja Udalova.

"H.A. Brieger" reģistrēta 2006.gadā, taču tās nosaukums līdz 2020.gada oktobra sākumam bija SIA "Instruments", bet līdz 2021.gada janvāra sākumam - "Dzintars Production". Kompānijas pamatkapitāls ir 284 500 eiro. "H.A. Brieger" īpašnieki ir "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" (67%), kuras patiesais labuma guvējs ir Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis, un SIA "Asko R" (33%), kuras īpašniece ir Udalova.