Skandināvijas pārtikas zīmols "Entis" radījis glutēna, sojas un bezlaktozes proteīna pulveri - alternatīvu sūkalu proteīna maisījumiem, kura sastāvā ir gan augu daļiņas, gan malti circeņi. 

Ar jauno produktu uzņēmums vēlas iekarot vispasaules tirgus un mainīt cilvēku attieksmi pret kukaiņu izmantošanu pārtikā. 

"Mūsu mērķis ir pacelt proteīna pulverus nākamajā līmenī. Circeņu pulveris būtiski uzlabos līdzšinējos uzturvērtības rādītājus - tas bagātīgi satur B12, dzelzi, cinku un šķiedrvielas, ko līdz šim uztura bagātinātajos bija grūti atrast pienācīgā daudzumā. Tāpat pulveris izceļ zirņu un ķirbju aminoskābju profilu, ko izvēlējāmies pievienot receptei," skaidro uzņēmuma izpilddirektors Samuli Taskila. 

Viņš piebilst, ka proteīna uztura bagātinātāju vidū, galvenokārt, dominē sūkalu proteīns, ko izgatavo no piena. Taču uzņēmums vēlējies radīt produktu, kas nesatur pienu.

2019. gadā veikti pētījumi liecina, ka uzturvērtības un ilgtspējības dēļ no kukaiņiem gatavoti uztura bagātinātāji kļūšot par vienu no daudzsološākajiem proteīna avotiem pasaulē. 2017.gadā kukaiņu izmantošana pārtikas izgatavošanā tika legalizēta Somijā, sniedzot iespēju uzsākt šādu produktu ražošanu. 

"Kukaiņu audzēšanas rezultātā rodas par 98% mazāk siltumnīcefekta gāzu emisiju, tāpat tā patērē pavisam niecīgu daļiņu vietas un ūdeni, ja salīdzinām ar dzīvnieku audzēšanu. Tas noteikti kļūs par vienu no izdevīgākajiem proteīna ražošanas veidiem, kas turpmāko piecu gadu laikā sāks konkurēt ar tradicionālo gaļas ražošanu," uzskata S. Taskila. 

Savu darbību "Entis" uzsāka 2017.gadā un līdz šim zīmols darbojās Somijas tirgū, taču tagad ir gatavs spert arī pirmos soļus Eiropā un pasaulē.