Latvijas uzņēmums SAF Tehnika ir radījis inovatīvu risinājumu cilvēka ķermeņa temperatūras mērīšanai ārstniecības iestādēs, kas cīnās ar jaunā koronavīrusa izraisīto pandēmiju, informē uzņēmumā.

Jaunais sensors izstrādāts ar nolūku atvieglot pārslogojumu veselības aprūpes jomā, kur pietrūkst cilvēku darbaspēka. "Aranet" zīmola bezvadu sensoru ekosistēmas jaunais temperatūras mērīšanas risinājums paredz, ka vienai bāzes stacijai var pievienot līdz pat 100 sensoriem. Tas nozīmē, ka veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs var uzraudzīt līdz pat 100 pacientiem vienlaikus, nenonākot tiešā saskarē ar tiem.

Šobrīd jaunā sensoru sistēma tiek testēta vairākās medicīnas iestādēs. "Aranet" medicīnas termometra priekšrocības ietver arī sevišķi augstu 0,1 °C precizitāti, plašu darbības  diapazonu - ar vienu bāzes staciju var uzraudzīt veselu slimnīcu, kā arī tam ir īpaši mīksts un elastīgs vads. Sensorus nav nepieciešams kalibrēt - tiem jau rūpnīcā ir veikta kalibrācija uz visu dzīves ilgumu.

Sistēmas uzstādīšana ir ātra un vienkārša, kas kritiskos brīžos ļauj ietaupīt laiku. Termometram var arī uzstādīt pielāgotus brīdinājuma signālus, dodot medicīnas personālam iespēju reaģēt uz pacientiem, kas atrodas akūtā stāvoklī. Bāzes stacijā ir iebūvēta atmiņa, kas nodrošina nepārtrauktu mērījumu datu vākšanu arī tad, ja interneta savienojums pazūd vai nav pieejams.

Kā nākamais "Aranet" portfeļa papildinājums ir gaidāms viedais sensors skābekļa līmeņa mērīšanai asinīs, kas šobrīd ir izstrādes stadijā.

Akciju sabiedrība SAF Tehnika ir bezvadu datu pārraides risinājumu ražotājs no Latvijas, kura produkciju izmanto vairāk nekā 130 pasaules valstīs. "Aranet" ir uzņēmuma "SAF Tehnika" zīmols, kura paspārnē tiek attīstītas bezvadu sensoru tehnoloģijas.

"SAF Tehnika" 2019./2020. finanšu gada sešu mēnešu neauditētais konsolidētais apgrozījums bija 8,71 miljons eiro, kas ir par 25% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā finanšu gadu, bet grupas konsolidētā neauditētā peļņa bija 451 576 eiro salīdzinājumā ar zaudējumiem gadu iepriekš.