No darba Schwenk Latvija brīvprātīgi aiziet vien četri procenti darbinieku.

Cementa ražošanas uzņēmums, kas iepriekš bija zināms ar zīmolu Cemex, arī pēc īpašnieku maiņas turpina saglabāt augstus standartus drošības jomā. Šī iemesla dēļ Valsts darba inspekcija SIA Schwenk Latvija izraudzījusies par partneri informatīvajā kampaņā Esi drošs, ka darbs ir drošs.

Piesaista apakšuzņēmējus

DB jau rakstīja, ka februārī, investējot 340 miljonus eiro, Vācijas uzņēmums Schwenk Group paplašināja pārstāvniecību Eiropā. Uzņēmums iegādājās Cemex aktīvus Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Darba attiecības ar jaunajiem īpašniekiem turpināja lielākā daļa darbinieku. «Darbinieki ar interesi gaida, kādas pārmaiņas jaunā īpašnieka rokās uzņēmums piedzīvos,» saka valdes locekle, Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere. «Šobrīd ticam, ka tās būs tikai pozitīvas.»

Gadā vidēji uzņēmumā strādā 350 darbinieku, vēl tiek piesaistīts aptuveni 500 cilvēku, kurus nodarbina apakšuzņēmēji. Betona ražotnes atrodas Rīgā un tās apkārtnē, minerālmateriālu karjeri – Engures, Tukuma, Talsu, Brocēnu, Saldus, Madonas novadā, cementa eksporta terminālis – Liepājā. Taču darbaspēka ziņā apjomīgākais departaments ir cementa ražošanas rūpnīca Brocēnos. Tur strādā aptuveni 200 pašu un lielākā daļa apakšuzņēmēju pārstāvju. Otrs lielākais skaits cilvēku nodarbināti cementa ražošanā un piegādē.

Vairāk nekā 70 procentu saražotās produkcijas eksportē, pamatā – uz Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Somiju un Baltkrieviju. 2018. gadā tika pārdots 1,1 miljons tonnu cementa, 150 tūkstoši kubikmetru betona, 827 tūkstoši tonnu minerālmateriālu, 54 tūkstoši kvadrātmetru betona segumu. Minerālmateriālu un betona segmentos vērojama sezonalitāte, jo ir cieša saistība ar būvniecības sezonu un laikapstākļiem.

Brīdī, kad DB viesojas Brocēnos, ražošanas process uz laiku bija apturēts. Tika veikta krāsns oderējuma maiņa – standarta uzturēšanas remonts, kas tiek veikts reizi gadā un ilgst aptuveni septiņas dienas. To veica uzņēmums no Polijas. Darba specifikas dēļ Latvijā un pat Baltijā šādu pakalpojumu sniedzēju, cik zināms, nav.

Jaunie īpašnieki novērtē

Uzņēmumā jau ilggadēji tiek domāts par darbinieku drošību, aktīvi popularizēta labā prakse, lai sabiedrībā veicinātu izpratni par šiem jautājumiem. «Uzņēmumi, kuri ietaupa uz drošības rēķina, protams, savu produkciju var saražot lētāk, iepirkumu konkursos piedāvāt zemāku cenu. Mums to nevajag, jo zinām, ko tas maksā. Vēl Cemex laikā esam redzējuši, ko cilvēkiem prasa strādāt vietās, kur kāds ir gājis bojā,» aizdomāties mudina L. Šedlere. «Tāpat kā satiksmes noteikumi ir rakstīti uz kāda ciešanām, daudzas lietas, ko uzņēmumā esam ieviesuši, balstītas ne tikai normatīvajos aktos, bet arī mūsu reālajā pieredzē.»

Īpašnieku maiņa augstos standartus darba drošības jomā nav ietekmējusi. Vēl vairāk – vācieši atzinuši, ka šeit, Latvijas uzņēmumā, ir daudz, ko mācīties, tāpēc šoreiz sinerģija notiks pretējā virzienā. Šomēnes gaidāma delegācija no Vācijas, kas iepazīsies ar labo praksi.


Visu rakstu lasiet 7. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.